Z původně jednotlivých závodů, na jejichž pořádání se vedle AC Česká Lípa podílí i atletické kroužky při ZŠ Sever a Gymnázia Česká Lípa, vznikl zimní seriál, jehož celkový vítěz, který nasbírá nejvíce bodů, získá právě zmiňovaný titul: Českolipský Superman.

Celá série se léta uskutečňuje díky podpoře ředitelů výše jmenovaných škol, kteří umožňují nejen pořádání jednotlivých akcí, ale poskytují atletickým kroužkům podmínky pro celoroční činnost. Dále patří díky AC Česká Lípa, který zajišťuje ceny na jednotlivé akce. I letos to bude osm disciplín v pěti závodech.

„Zájem o tuto akci je velký. Vždyť jen loňského ročníku se zúčastnilo 115 soutěžících převážně školního věku. Chceme tímto upozornit, že tento seriál není určen pouze pro atlety, většinou se ani nesoutěží v klasických atletických disciplínách, ale spíše se sportovci utkají v závodech, které prověří jejich obecnou kondici a obratnost.

Proto je tato soutěž určena i sportovcům jiných odvětví, kteří chtějí získat srovnání se svými vrstevníky, a také začátečníkům, kteří mají zájem o pravidelný pohyb, neboť si zde mohou nejen zasoutěžit, ale také poradit se, jak a kde pokračovat v pravidelné sportovní činnosti,“ vysvětluje trenér a jeden z hlavních pořadetelů Miloslav Sviták s tím, že výsledky jsou vždy soutěžícími bedlivě sledovány.

„Nesledují je jen závodníci, ale i jejich příbuzní, kamarádi a příznivci atletiky, jichž je díky výborným výsledkům našich atletů velké množství. Proto i letos spoléháme na podporu regionálních médií, která vždy výsledky uveřejňují.“

Soutěží se v kategoriích: potěr (2001 a mladší), nejmladší žactvo (1999 – 2000), mladší žactvo ( 1997-1998), starší žactvo (1995-1996), dospělí (1994 a starší), v každé kategorii zvlášť chlapci a dívky. Od ledna se kategorie posouvají o jeden ročník.

Termíny závodů o Supermana

17. 11.: Českolipský Rambo - medicinbal a šplh (ZŠ Sever)
20. 11.: Českolipský Tarzan - překážková dráha a krátký sprint (Gymnázium Č. Lípa)
28. 11.: Českolipský Skippi - skok z místa a švihadlo (ZŠ Sever)
8. 1.: Českolipský Kvakoš – skok vysoký (Gymnázium Č. Lípa)
15. 1.: Borec na konec – dlouhý sprint (Gymnázium Č. Lípa)
(vždy od 10 hodin)