V kategorii 65-70 let obsadil mezi 402 konkurenty ve své kvalifikační skupině první místo. Porazil všechny tři soupeře z Anglie, Kanady i USA 3:0 na sety.
O tom, jakou měla kategorie výbornou úroveň, svědčí fakt, že Ištvan Joňer z Maďarska, který byl na zahajovacím ceremoniálu zařazen mezi legendy světového stolního tenisu, nepostoupil z kvalifikační skupiny.

Úspěchu dosáhl František Just i s dlouholetým spoluhráčem Milanem Rakovickým z Brna ve čtyřhře. Postup z prvního místa a nasazení do hlavní soutěže byl před dnem odpočinku povzbuzující.

Jediným volným dnem na MS byla středa. Tu všichni dříve narození věnovali prohlídce města hazardu a přepychu.

Ve čtvrtek se opět rozběhly všechny soutěže, tentokrát vyřazovací pavouk. František Just byl, poprvé ve své kategorii, na mistrovství světa nasazen. Ale číňan Li-Xin (v minulosti reprezentant své vlasti) v současnosti šestinásobný přeborník USA, byl nad jeho síly. Prohra 0:3 byla naprosto zasloužená. František Just tak neobhájil výborné umístění z MS na Novém Zélandu a MS v Špaňělsku.

O něco lépe se dařilo ve čtyřhře dvojici Just - Rakovický, která po dvou vítězstvích v pavouku prohrála po velmi vyrovnaném utkání s hráči Indie 1:3 a nepoustoupila mezi 16 nejlepších párů.
Bohužel už i mezi veterány se projevuje skutečnost, že v minulosti vynikající hráči Číny reprezentují státy, které o jejich služby projeví zájem.

Další akcí, které se František Just v letošním srpnu zúčastní, je velký mezinárodní turnaj v maďarských lázních Harkany, kde bude obhajovat vítězství z posledních dvou ročníků.

Autor: Martina Krutinová