Tohoto přeboru se mohly zúčastnit i jiné oddíly z různých koutů České republiky a v počtu startujících to bylo znát.

Atlety z České Lípy trápí marodka těch závodníků, kteří by mohly pomýšlet na dobrá umístění právě z víceboje. Hlavní vícebojařské opory Danielu Bendovou a Patricii Malou postihla viróza. Ale i tak si odvezli atleti z České Lípy dva tituly přeborníků a jednu bronzovou medaili!

Titul přeborníka v pětiboji vybojovala dorostenka Natálie Vlková, svěřenkyně Jaroslava Hochmuta, která si o více jak 300 bodů vytvořila nový osobní rekord 3055 bodů a bude patřit mezi velké kandidátky na dobré umístění na MČR, které se bude konat příští měsíc.

Natálie začala osobním rekordem na 60 m překážek (9,51 s.), ve výšce, kde zdolala slušných 153 cm, skákala famózně, v kouli vrhla osobní rekord (10,55 m), v dálce přidala 479 cm a závěrečný běh na 800 m zvládla za 2:44,28 minut.

Druhý titul nečekaně vybojoval, ale po zásluze přidal starší žák David Stoja, který si několika vyrovnanými výkony vytvořil osobní sedmibojařské maximum na hodnotu 3051 bodů.

Svěřenec Milana Svitáka skvěle začal sprintem na 60 m za 7,90 s., v dálce skočil 513 cm, ve vrhu koulí trochu ztratil a vše napravil ve výšce (156 cm).

Druhý den David zvládl překážky a skok o tyči a v závěrečném běhu na 1 km si vše pohlídal.

Starší žákyně Sára Kadlecová si při své premiéře vybojovala bronzovou medaili výkonem 2238 bodů a uvidíme, jestli to bude stačit na účast na MČR.

Krajského přeboru se ještě zúčastnil junior Patrik Stupka, jenž skončil na 5. místě. Dobře zvládl skok o tyči, kde zdolal slušných 360 cm. Víceboj nedokončili pro zdravotní problémy Tomáš Líška a Viktorie Ullmanová.

Již tuto sobotu pokračují přebory dospělých a juniorů.