Velmi úspěšným se ukázal pro cyklisty silničáře českolipského Sportovního klubu MS AUTO závod Memoriál Václava Vele, který se uskutečnil v Železném Brodě. Pro mládež pořadatelé připravili závod s hromadným startem na cca 6,5 km a na dospělé závodníky čekala osm a půl kilometru dlouhá časovka se závěrečným dvoukilometrovým stoupáním na Bozkov.

Jako první se představily v parném a slunečném počasí děti a žákovské ročníky. Všichni odstartovali společně a od úvodních metrů okamžitě ujížděl Václav Papík (CK Slavoj Terezín), který již před sebe až do cíle nikoho nepustil. Za ním pak přijel jako stříbrný, k radosti českolipských barev Miloš Holec, který měl v závodě i svoji mladší sestru. Ta mezi nejmladšími dětmi vybojovala krásné druhé místo. Jen kousek chyběl na stupínky Lucii Valešové.

Vylepšili maximum

Svá želízka v ohni měl klub MS AUTO také na hlavní trati, která vedla podél Jizery pod klenbou stromů až k cílovému stoupání, které důkladně prověřilo fyzickou připravenost závodníků. Husarský kousek se podařil Rudolfu Reicheltovi, který překvapivě porazil všechny vrchařské favority a ovládl kategorii nad 40 let. V této nabité a početně obsazené kategorii se českolipským jezdcům dařilo, všichni tři závodníci se umístili do dvanáctého místa ve vylepšených osobních maximech na této trati.

První a druhé místo pak zaslouženě z Železného Brodu odvážejí v kategorii juniorů Jaromír Svoboda a Martin Munzar, když zvláště Svoboda zajel vynikající čas. Na stupínek nejvyšší se také postavila všestranná sportovkyně Adéla Kopecká, která po plavecké sezóně sbírá nyní úspěchy v kategorii kadetek na kole.

Velká očekávání vkládal klub také do dvojice starších žáků (Dominik Nováček a Matěj Baláž). Trochu sportovní smůly měl Dominik Nováček, kterému pódiová třetí příčka utekla o necelou vteřinu. O dalších 45 vteřin zpět skončil pak na pátém místě Matěj Baláž. Chlapcům se ale nedá vytknout nedostatek bojovnosti, nasbírané zkušenosti jistě zúročí v budoucnu.

Před poslední částí sezóny je většina týmu stále dobře fyzicky připravena a cyklisté se již těší na náročný program v jejím zbytku. Každý další úspěch jim v tom pomáhá.

Umístění členů Sportovního klubu MS AUTO v Memoriálu Václava Vele:nad 40 let: 1. Rudolf Reichelt, 10. Josef Semerád, 12. Petr Nováček
junioři: 1. Jaromír Svoboda, 2. Martin Munzar
kadetky: 1. Adéla Kopecká
starší žáci: 4. Dominik Nováček, 5. Matěj Baláž
mladší žáci: 2. Miloš Holec
děti do 10 let: 4. Lucie Valešová
děti do 8 let: 2. Štěpánka Holcová

Josef Semerád