Českolipští Démoni v utkání předposledního kola základní části VARTA futsal ligy vyhráli v Teplicích dost nečekaně, ale zaslouženě 6:3 a definitivně si zajistili účast i v příštím ročníku první futsalové ligy.

Sestup naopak musí nyní strávit hráči v Třinci a Jeseníku, kde se bude hrát od podzimu pravděpodobně jen 2. liga.

Že chtějí hráči České Lípy v Teplicích uspět, to bylo znát prakticky od jejich vstupu na palubovku. Domácí Svarog se těžko dostával do kombinací a jen zřídka si vytvářel brankové příležitosti. Naproti tomu Démoni byli mnohem nebezpečnější a důrazem nešetřili.

Svarog FC Teplice - Démoni Česká Lípa 3:6 (0:3)

V 11. minutě se skóre měnilo poprvé a o pár desítek vteřin podruhé 0:2. Teplickým se nedařilo dostat do tempa a byli to opět hosté, kteří znovu udeřili. Těsně před koncem poločasu zvyšoval na rozdíl tří branek Havrda, který trefil odkrytou bránu 0:3.

Do druhého poločasu vstoupil Svarog po bouři v kabině podstatně lépe a během sedmi minut stáhl domácí hráč Nene ztrátu na rozdíl jediné branky, takže hostitelům svitla naděje. Nakonec se stala Teplicím osudnou jejich pro každého soupeře obávaná power-play. Srovnání se domácí Svarog po spálených šancí nedočkal a hosté trestali. Během dvou minut zvyšovala Česká Lípa už na 2:5 a bylo prakticky po zápase.

Teplice sice i nadále pokračovaly ve hře bez gólmana, hosté si však už výsledek pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Martin Kulhánek, kapitán Svarog FC po utkání řekl: „Zápas se nám po všech stránkách absolutně nepovedl. Šli jsme do zápasu s čistou hlavou a nacvičit si různé herní možnosti. Jenže nám nevycházelo absolutně nic. Jsme z toho velice zklamaní, protože to byl poslední domácí zápas v základní části. Až doposud si troufám říci, že jsme se před svými fanoušky ukazovali v celkem slušném světle, ale tento duel to celé hrozně ztmavil. Věřím ale, že si z tohoto utkání vezmeme ponaučení a dobře se připravíme na play-off.“

Trenér FC Démoni Karel Kruliš byl pochopitelně nadmíru spokojený. „Před zápasem jsme si s klukama řekli, že do toho půjdeme naplno a utkání odjezdíme po zadku, přestože jsme věděli, jakou sílu Teplice mají. Ukázali jsme, že máme kompaktní tým a že síla v něm je, zodpovědně jsme bránili a šance konečně proměňovali. Teplice tlačily, ale na super chytajícího gólmana Milena Kirova nenašly recept. Jsme nesmírně rádi, že jsme si účast i na příští ročník uhráli sami a že v posledním kole si můžeme utkání proti Plzni užít v klidu společně s našimi fanoušky.“

Branky a nahrávky: 23. Nene, 27. Nene (Claudinho), 38. Claudinho (Nene) - 11. Fichtner (Havrda), 12. Žampa (Švec), 19. Havrda, 28. Kotek (Fichtner), 31. Bejda (Kotek), 36. Fichtner.
FC Démoni Česká Lípa: Kirov - Bejda, Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Fichtner, Kubelka, Rott, Kotek, Sochůrek.

Další výsledky 21. kola VARTA futsal ligy:

SK Interobal Plzeň - SK Slavia Praha 2:1 (1:1)
Branky a nahrávky: 14. Sláma (Vnuk), 28. Holý (Štverák) - 13. Homola (Směřička).

SK Olympik Mělník - Gardenline Litoměřice 3:10 (1:5)
Branky a nahrávky: 4. Šuba (Sedláček), 31. Vokoun, 35. Šuba (Sedláček) - 4. Rodrigo (Vagnao), 6. Záruba (Rafael), 7. Kovács, 10. Rodrigo (Krok), 16. Fabricio (Záruba), 22. Záruba (Fabricio), 24. Krok (Rodrigo), 35. Fabricio (Rafael), 37. Fabricio (Kovács), 40. Kovács (10 m kop).

Nejzbach Vysoké Mýto - SKP Ocel Třinec 4:3 (3:0)
Branky a nahrávky: 8. Jiráský (Sklenář), 10. Michalec (Lištván), 12. Novák, 30. Sklenář - 22. Baron, 28. Hudzieczek, 37. Samek (Baron).

Helas Brno - AC Gamaspol Jeseník 5:3 (2:1)
Branky a nahrávky: 3. Klimeš (Poul), 8. Mareš (Ovčačík), 32. Klimeš, 33. Mareš (Šarközy), 37. Ovčačík (Klimeš) - 2. Plhák, 28. Mráz, 37. Macura (Plhák).

FK ERA-PACK Chrudim - AC Sparta Praha 3:0 (0:0)
Branky a nahrávky: 32. Rešetár (R. Mareš), 36. Max (Koudelka), 37. Éverton (Rešetár).

VARTA futsal liga.