Po osmi kolech mají pětibodový náskok na své zatím jediné přemožitele z Jablonce nad Nisou. Ti mají ovšem dvě utkání k dobru.
Do zápasu s Domažlicemi vstoupili Českolipští nedostatečně rozcvičeni kvůli pozdnímu příjezdu, což Západočechům umožnilo alespoň v prvních minutách držet se soupeřem krok. Od stavu 1:1 už ale na hřišti dominovalo jen jedno mužstvo.

V dresu České Lípy se zaskvěl hattrickem Kamil Gembec a také dva nováčci Radek Bezouška s juniorem Davidem Švorcem, kteří vstřelili po dvou brankách.

Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. Plzeň sice prohrála poslední čtyři vzájemné zápasy, ale tentokráte soupeře ze severu Čech pořádně potrápila. Utkání začalo oboustranně opatrně a na první gól se čekalo až do závěru první třetiny. Před odchodem do šaten poslal hosty do vedení Marhan.

V druhé třetině Česká Lípa zodpovědně bránila a trpělivě čekala na brankové příležitosti. A to se jí také vyplatilo. Nejprve zařídil dvoubrankové vedení Rozman a o pár minut později podtrhl účet před druhou přestávkou Kopta – 0:3. Zdálo se být rozhodnuto. Ale nebylo!

Podobně jako v nedávné baráži o první ligu proti Žďáru, přišli i s Plzní Českolipští o tříbrankové vedení během pár minut. Plzeň nejprve proměnila přesilovou hru a následně se dvěma slepenými góly dostala zpět do zápasu. „Plzeň nás svým výkonem překvapila, hrála opravdu výborně,“ chválil po utkání domácí tým hrající trenér České Lípy Štěpán Motejzík.

Zapomenout na barážové trápení hostů dal až Jeřábek, který pohotovou ranou zařídil Lípě plný počet bodů. Šlo o nenápadnou střelu ze střední vzdálenosti, která vnesla do hry hostů potřebný klid.

„Konec jsme si pohlídali a soupeře jsme do žádné vyložené šance nepustili,“ pochvaloval si po úspěšném souboji Motejzík, který se v modrobílém dresu objeví ještě nejméně ve čtyřech zápasech. „Zdraví a pracovní vytížení mi zatím nedovolují dostat se na takovou úroveň, abych měl pocit, že se mohu vrátit do Boleslavi, přestože tam z jejich strany zájem je,“ podotkl k spekulacím o návratu do extraligy.

FBC Česká Lípa – Domažlice 12:2 (4:1, 3:1, 5:0)

Branky a asistence Č. Lípy: Gembec 3x (Motejzík), Veber (Gembec), Švorc 2x (Mlejnek 2x), Bezouška 2x (Motejzík, Kopta), Jeřábek 3x (Rozman 2x, Tregner), Motejzík (Jeřábek).

FBC Plzeň – FBC Česká Lípa 3:4 (0:1, 0:2,3:1)

Branky a asistence Č. Lípy: Marhan (Motejzík), Rozman (Motejzík), Kopta (Motejzík), Jeřábek.

Sestava Č. Lípy: Knol – Gembec, Poledno, Mlejnek, Rozman – Motejzík, Kopta, Jeřábek, Tregner, Bezouška, Švorc, Marhan, Veber, Novotný, Matějka.

Autor: Jindřich Lesage