Nejprve Turnov, poté Jablonec a do třetice i Lovosice zavítaly do českolipské pevnosti, aby si s hořkostí odvezly dvouciferný příděl.

FBC Spilka & Horák Č. Lípa - Lovosice LFP 13:3

Nové zázemí v Č. Lípě funguje skvěle, vždyť domácí florbalisté zde nasázeli svým soupeřům dohromady 40 gólů a obdrželi pouhých 8 branek! Navíc se v sobotu postaral tým FBC Ústí nad Labem o další senzaci, která vynesla Českolipským devítibodový náskok v čele tabulky, doma totiž porazili svého soka tým USK Slávie Ústí nad Labem v dramatické přestřelce 9:8.

Zdá se, jakoby si domácí florbalisté udržovali klasický zápasový scénář. Nejprve se rozehrávají a oťukávají soupeře a poté se na něj vrhnou a zničí ho. Stejně tak to vypadalo v sobotním zápase proti Lovosicím. Oba dva týmy hrály vcelku vyrovnanou partii celé dvě třetiny, bohužel hosté nedokázali držet tempo s Č. Lípou a ve třetí třetině podlehli vysoko 8:1.

Na kanonádu z domácí strany to však dlouho nevypadalo, jenže to mohlo být ještě úplně jinak, v úvodu totiž padly hned tři tyčky za sebou. O první branku utkání se postaralo duo Mlejnek Merlíček. Merlíček svým střeleckým pokusem gólmana nepřekonal, v dobré pozici byl ovšem Mlejnek, který dorážel.

Lovosice na úvodní branku ale odpověděly téměř okamžitě. Z pravého úhlu si naběhl Reiser, který nekompromisní střelou srovnal stav zápasu. Vypjatá první třetina končila dalším gólem domácích, o který se zasloužil Tregner, když zcela osamocený zakončoval pod rukou hostujícího gólmana.

Stejně jako první třetina, hrála se i ta druhá v poněkud opatrnějším duchu, navíc Lovosice držely krok, jenže srovnat nedokázaly. To Českolipští odskočili na rozdíl tří branek. V polovině utkání napřáhl ke střele Tichý a jak je zvykem, střela zapadla až za brankovou čáru.

Necelé tři minuty po něm se trefil také Vnuk, když si poradil s hostující obranou a střelou do horního rohu měnil stav utkání na 4:1 pro domácí. Lovosice ještě zahrozily pět minut před koncem druhé třetiny, z pravé strany se trefil Jirotka. Jenže na jeho branku stihl odpovědět Merlíček, který pro svůj tým udržel opět tříbrankový rozdíl.

Třetí třetina již byla jasnou záležitostí českolipské ofenzívy. Jeden gól přidal hned v úvodu Jeřábek, poté se trefil znovu Merlíček, Tichý, Vnuk, Mlejnek, jeden gól přidal také Jirsa a hned dvakrát skóroval Tregner, který tak zkompletoval večerní hattrick. Domácí si zkrátka se svým soupeřem ve třetí třetině jednoduše poradili. Nezbývá než doufat, že florbalistům jejich střelecká pohoda vydrží i nadále, nejen na domácí palubovce.

Trenér: Splnili jsme povinnost vyhrát

„Splnili jsme dnešní povinnost, Lovosice nás ničím nepřekvapily a trpělivou hrou jsme je dokázali postupně unavit a poté jednoznačně přehrát,“ řekl k zápasu trenér českolipského celku Štěpán Slaný.

Branky (asistence): 10:14 Mlejnek (Merlíček), 13:27 Tregner (Tichý), 28:58 Tichý (Karel), 32:54 Vnuk (Tichý), 38:58 Merlíček (Marhan), 43:54 Jeřábek (Jirsa), 45:42 Merlíček (Motejzík), 49:17 Tichý (Vnuk), 49:32 Jirsa (Tregner), 51:57 Tregner (Motejzík), 55:15 Vnuk (Merlíček), 55:28 Mlejnek (Tregner), 57:41 Tregner (Smolnický). Třetiny: 2:1, 3:1, 8:1.

Sestava: Ponomarev (Knol) Rozman, Tichý, Mlejnek, Vnuk Bezouška, Jeřábek, Motejzík, Marhan, Karel, Merlíček, Tregner, Jirsa, Smolnický.

Daniel Mayer