Zápasy v rámci skupinové části Poháru českého florbalu by se měly odehrát v průběhu srpna. Na základě losu se Českolipští poměří venku pouze s neoblíbenými Bohemians, proti nimž dosud v Superlize neuhráli ve všech předchozích osmi zápasech ani jeden bod. Utkání by se mělo odehrát mezi 10. až 16. srpnem, přičemž oficiální termín by ještě měl být upřesněn. O týden později pak Severočeši vyzvou doma Black Angels a skupinu zakončí vystoupením na své vlastní palubovce proti prvoligovým Karlovým Varům. Ze základní skupiny AV postoupí do další fáze poháru nejlepší dva celky.

Na losovacím aktivu byl zároveň také určen jízdní řád následujícího ročníku Livesport superligy. Shodou okolností budou i zde prvním soupeřem českolipských florbalistů hráči Bohemians. Utkání se odehraje na hřišti pražského celku. Soutěž by měla začít o víkendu 11. a 12. září a k prvnímu domácímu zápasu by měli florbalisté místního FBC nastoupit v pátek 17. září proti Tatranu Střešovice. Vzhledem k tomu, že v uplynulé sezoně nebyla do konce dohrána ani polovina první ligy, zůstaly všechny týmy z minulé sezony součástí nejvyšší soutěže také pro tento ročník. Novinkou oproti předchozím letům však je zavedení předkola play-off, které by se mělo týkat týmů na 7. až 10. místě. Čtyři nejhorší celky po skončení základní části tradičně směřují do play-down, kde budou bojovat o udržení soutěže.

Českolipští florbalisté sehráli tři přípravné zápasy. Prohráli 5:11 s Pardubicemi a 4:6 s Ústím, pak remizovali 8:8 s Black Angels Praha. Právě s tímto soupeřem hraje Lípa ve čtvrtek 29. července odvetu. Start utkání je v 19.30 na českolipské palubovce.

Zdroj: fbcceskalipa.cz