Poslední zápas sezony v Inter REG lize mužů odehráli házenkáři českolipské Lokomotivy, kteří na domácí antuce hostili celek Náchod ,,C". Hosté v zatím jediném střetnutí Lípu porazili a do okresního města u Ploučnice vyrazili se stejným cílem. Pěkné počasí a velká divácká účast předem slibovala pěknou házenou a to se nakonec potvrdilo.

Česká Lípa - Náchod C 23:24 (13:13)

Začátek zápasu lépe zvládal Náchod a odskočil Lípě na rozdíl tří branek. Lípa dlouho nemohla najít recept na povedenou obranu Náchoda a jindy skvěle fungují obrana Lípy měla trhliny.

Náchod si pohodlně hlídal náskok a nepřipouštěl drama. Lípa se však nedokázala smířit s prohrou a zabrala. Postupně stahovala náskok Náchoda a nakonec ho i v 19. minutě dohnala. Jenže když srovnala, Náchod přidal a zase odskočil. Lípa tedy zase musela dotahovat a dotahovala skvěle. Do konce poločasu srovnala na 13:13, a kdyby Mareš zakončil trhák v závěrečných vteřinách, mohla Lípa dokonce první poločas otočit. Nestalo se tak, proto šli oba soupeři do kabiny smírně.

Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Přetahovaná, krásné akce a spokojení diváci.

Česká Lípa - Náchod C 23:24.Lípa se ale na jaře trápí s horší obranou, než byla zvyklá. To dávalo více sil Náchodu a Lípa musela stále dotahovat. Tři minuty před koncem si Náchod držel náskok dvou branek a nezdálo se, že by ho chtěl pustit. Lípa dotahovala, seč jí síly stačily, ale bohužel už nestihla náskok smazat. V závěrečné minutě snížila na rozdíl jedné branky. Na soupeře pak vyrukovala s osobní obranou, ale už to bohužel na srovnání nestačilo. Lípa tak závěrečné utkání prohrála o jediný gól 23:24. Sezonu tak zakončí na pátém místě.

„Chceme především poděkovat našemu trenérovi Josefu Dubnovi, že stále vede házenou v České Lípě. Právě díky němu máme v mládežnické kategorii některé slibné hráče," uvedl předseda klubu Patrik Pavlíčeka pokračoval: „Bohužel se nám nepodařilo zakončit sezonu na lepším místě, jak jsme si přáli."

A jak dál v příští sezoně?

„Máme nastíněné nějaké plány, ale uvidíme, jak se budou vyvíjet. Každopádně teď bychom chtěli pozvat veřejnost na turnaj starších žáků, který se koná 7. června na antukovém hřišti vedle vlakového nádraží. A taky chceme pozvat veřejnost na oslavy 50. výročí vzniku házené v České Lípě.

Kdy se oslavy konají?

Za tři týdny, tedy 28. června. Od 16 hodin bude připraveno utkání žáku České Lípy s Bělou pod Bezdězem. Poté budou následovat zápasy mužů proti týmu Mittweida. Zveme tedy tímto srdečně na tyto události."

Sestava a branky České Lípy: Vodrážka - Hejl (4), Pavlíček (4), Drobný M. (5), Mareš (3), Líbal (1), Rataj, Nemec (2), Pospíšil (1), Drobný J., Rybář (3) Trenér: Duben Josef.

Zbývající výsledky:

Turnov - HC Pardubice 21:22

Jičín C - Náchod B 25:24

Inter REG liga mužů.

Zdeněk Líbal