Na závody přijelo 189 závodníků z 25 oddílů. Bojovalo se na pěti zápasištích s přímým on-line přenosem na internetu. Českolipští borci se ve velké konkurenci neztratili, v těžkých zápasech nakonec bodovali všichni a nikdo z nich neodjel bez medaile.

První místa získali Eliška Krejčová, Tomáš Pulo, Jiří Moravík a Tomáš Janouch. Druhé místo obsadil Jakub Krejča a bronzové medaile si odvezly Aneta Pulová a Nikola Kařízková.

Turnaj byl krásně připravený a měl bezvadnou atmosféru. Bylo to perfektní zakončení letošní sezony.

V roce 2013 naši nejmenší závodníci startovali na patnácti turnajích. Statečně reprezentovali Českou Lípu nejen v České republice, ale i v Německu a na Slovensku. Z oddílu TJ Lokomotiva na turnaje mláďat (ročníky 2003-2007) jezdilo 21 závodníků a přivezli 101 medailí, z toho neuvěřitelných 41 zlatých.

V celoročním hodnocení borců z českolipského klubu oddílu sesadil z prvního místa Jana Moravíka a nejvíce bodů získal Tomáš Pulo, druhé místo obhájila Eliška Krejčová a třetí příčku stejně jako v roce 2012 získal Jiří Moravík.

V kategorii starších žáků je nejlepší Kamil Novák, který se díky celoročně perfektním výsledkům nominoval až na mistrovství republiky. Mezi dorostenci je nejlepší judistkou Veronika Vydrová, která pravidelně přiváží medaile nejen z turnajů v České republice, ale i ze zahraničí.

Za zmínku jistě stojí i připomenutí turnaje pořádaného letos v dubnu v České Lípě pod záštitou starostky Hany Moudré. Jednalo se o první ročník, na který však přijelo neskutečných 320 závodníků. Tímto se staly tyto závody jedny z největších za poslední dobu. Organizaci členové TJ Loko zvládli a dle odezvy z jiných oddílů se již všichni těší na další ročník v roce 2014.

„Jsme moc rádi, že se v České Lípě daří judu, které patří k celosvětově nejrozšířenějšímu olympijskému sportu. Díky podpoře našeho města jsme mohli náš oddíl přestěhovat do nových prostor v KD Crystal. Věříme, že lepší tréninkové podmínky umožní ještě vylepšit již tak perfektní výsledky našich závodníků v tomto roce," konstatoval jeden z trenérů mladých judistů českolipské Lokomotivy Jan Moravík.