Otevřené mistrovství České republiky FSKA v karate hostila nová sportovní hala v České Lípě.

V celodenním soutěžním klání, které bylo zároveň 26. ročníkem Funakoshi cupu, se představilo 235 karatistů z celé republiky a Polska, včetně dvou českolipských oddílů, kterými jsou Sport Relax a SSC Česká Lípa.

Nejúspěšnějším závodníkem tohoto vysoce prestižního turnaje se stal Tomáš Červinka z klubu Auto Škoda Mladá Boleslav, z domácího oddílu to byla děvčata Barbora Znamenáčková a Dorota Blechová s počtem tří zlatých a jedné bronzové medaile.

Při zahajovacím ceremoniálu se slova ujal hlavní trenér a organizátor Pavel Znamenáček, který se svým týmem připravil pěknou soutěž.

V celkovém hodnocení jednotlivců a týmů se stal nejúspěšnějším klubem domácí Sport Relax. „Letos jsme udělali výjimku a hodnotili jen výkony kata jednotlivců, a tím se náš klub dostal na druhou příčku," uvedlPavel Znamenáčeka dodal: „Musím zmínit spokojenost polského týmu v čele s trenérem Jackem Jaworskim."

Členové karate klubu Sport Relax.

Pořadí klubů bylo následující:1. Auto Škoda M. Boleslav, 2. Sport Relax 3. Dragon Neratovice.

Druhý zástupce českolipského města, klub SSC Č. Lípa, obsadil šestou příčku.

Sport Relax vybojoval celkem 27 cenných kovů, z toho 10 zlatých, 7 stříbrných a 10 bronzových.

„O překvapení se postarali naši chlapci v kata duo dorost plus muži, jmenovitě Tomáš Vácha s Jakubem Fialou, v kata týmu pak žáci David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz," těšilo trenéra Znamenáčka.

Josef Polák, hlavní trenér borců SSC, byl s výkony a s počtem medailových ocenění také spokojený. „Naší výpravě se dařilo, ziskem 13 medailí, jsme obsadili celkové šesté místo z dvaceti klubů. V pořadí podle získaných bodů a dle počtu startujících, jsme však skončili na skvělém třetím místě," sdělil Deníku.