Obě tyto talentované dívky s neuvěřitelnou lehkostí ukázkově předvedly jednotlivé krasobruslařské prvky, díky čemuž se dostaly na stupně vítězů a společně do mateřského oddílu od Ploučnice přivezly poháry a medaile.

Pozadu nezůstala ani Markéta Mikysová se čtvrtým místem a Ivana Vladimirova, jež skončila na páté příčce v kategorii Žačky nejmladší (nar. po 1. 7. 2001 do 30. 6. 2003). „Obě zajely své volné jízdy, které obsahují tři skokové prvky, dvě piruety, spirály a krokové variace, téměř bez chyb. Hezký projev měla i další naše závodnice Jasmínka Živcová, která si ze závodů přivezla solidní sedmé místo,“ potěšilo jednu z hlavních představitelek a zakladatelek oddílu Ivanu Vladimirovou.

O jednu třídu těžší krasobruslařské prvky ve volné jízdě předvedla v Lovosicích Nikol Ivanjuková. Její sestava (dvojitý salchow, axel a rittberger) jí nakonec pomohly na konečné deváté místo.

Velkou radost ovšem trenérkám Markétě Hájkové a Viktorii Kneiffel a všem příznivcům z České Lípy udělal nejmenší aktér Dominik Živec (na snímku vlevo).

„Dominiček ve svých pouhých čtyřech letech vybojoval dvanácté místo ze čtyřiadvaceti zúčastněných závodníků v kategorii přípravka,“ radovaly se trenérky českolipského SK Kraso, který byl založen v roce 2009. Do té doby klub krasobruslení u Ploučnice neexistoval.

„Základním posláním našeho oddílu je organizovat činnost v rámci zapojení mládeže do sportovních a tělovýchovných aktivit a zajišťovat krasobruslařskou přípravu našich členů. Kromě odborného výcviku na ledě probíhá i výuka gymnastiky a všeobecné tělesné přípravy pod dohledem kvalifikovaných trenérů,“ sděluje vedení klubu na svých webových stránkách.