Zimní mistrovství České republiky (ZMČR) plavců žákovských kategorií probíhalo ve stejném termínu hned na třech místech: v Mladé Boleslavi, Trutnově a Kopřivnici.

„Pro náš oddíl bylo toto mistrovství velmi úspěšné, protože už samotná nominace a účast našich deseti svěřenců se rovná skvělému úspěchu. Ani jedna věková kategorie nevyšla medailově naprázdno," pochlubil se trenér PK Česká Lípa Tomáš Choc.

Českolipští přivezli domů dohromady 7 medailí, nejvíce Daryna Naboichenko (4), pak Veronika Bláhová (2) a 1 kov vybojovala štafeta Lucie Dědicová, Markéta Musilová, Natálie Musilová a Linda Salehová.

Měla na první místa

„Od Daryny se medaile z Kopřivnice rozhodně čekaly, ale hned třikrát to mohl být mistrovský titul," bilancoval klání čtrnáctiletých závodníků Choc s tím, že na 50 m volný způsob jí k prvnímu místu chyběly pouhé 3 setiny sekundy a na 100 m motýlek byla Naboichenko ještě těsně před dohmatem ve vedení, které ale neuhájila a o 17 setin z toho bylo „jen" stříbro. Stejným umístěním pro ni dopadl i závod 100 m volný způsob, a to hlavně kvůli špatně zvládnuté poslední čtvrtině trati. „Ani s jejím třetím místem na dvojnásobném úseku není úplná spokojenost, protože Daryna dohmátla téměř tři vteřiny za osobním maximem."

Kristýna Erlebachová vybojovala velice solidní desáté místo na 200 m prsa (na 100 m byla 12.).

Oldřich Hladík mistrovské závody zvládl velmi dobře, byl šestý na nejdelší kraulové trati (1 500 m) a desátý skončil na kraulové čtyřstovce.

Štafeta překvapila

ZMČR třináctiletých v Mladé Boleslavi absolvovalo pět českolipských plavců. „A díky čtveřici děvčat si náš klub konečně mohl zaplavat i štafetu, navíc tu na 4x 50 metrů volný způsob velice úspěšně. Díky velké vyrovnanosti dívek vybojovaly Lucie Dědicová, Markéta Musilová, Natálie Musilová a Linda Salehová skvělé druhé místo."

V jednotlivcích se Českolipským dařilo také slušně, o čemž svědčí čtvrté, páté, šesté a osmé místo Markéty Musilové (100 a 200 m prsa, 100 a 200 m polohový závod), do první desítky pronikla i Linda Salehová (200 m polohový závod).

V Trutnově se nejlépe dařilo Veronice Bláhové, která vylovila dva kovy.Zdroj: PK Česká Lípa

Dvanáctiletí žáci startovali na ZMČR v Trutnově a ani zde nevyšel PK Č. Lípa naprázdno díky Veronice Bláhové. Ta po skvělém výkonu na 200 m volný způsob (2:15,65 min.) brala stříbro, na poloviční trati pak opět předvedla výborný osobní rekord 1:04,46 min. (6. místo). Slabší chvilku si vybrala na 100 m znak, ale i to jí stačilo na 3. příčku, aby na dvojnásobné trati skončila těsně čtvrtá, stejně jako na 100 m PZ.

„Verča podala výborné výkony a je škoda, že hlavní starty na 100 a 200 metrů znak jí nevyšly zcela podle představ. Také Filip Konrád zaplaval velice solidně a nejlépe se umístil na trati 200 metrů motýlek, kde obsadil 17. místo," doplnil českolipský trenér.

Nabitý program

O tomto víkend šestice plavců PK startuje v Plzni na Zimním poháru České republiky deseti a jedenáctiletého žactva v Plzni, kde se představí Matyáš Hřebík, Matyáš Kecek, Nadia van Wassem, Veronika Vacková, Nikola Zemanová a Veronika Heřmánková.

Týden nato se v Plzni koná Zimní MČR dorostu a dospělých, kam odjede Jakub Češka, Adéla Kopecká a Petra Chocová, které půjde také o celkové prvenství v Českém poháru.