Na tradiční závody s názvem Litoměřický kalich odjelo z českolipského klubu pouze jedenáct závodníků (Matyáš Hřebík, Viktor Kabanov, Matyáš Kecek, Filip Konrád Veronika Bláhová, Barbora Chomová, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Linda Salehová, Nadia van Wassem a Nikola Zemanová).

Závody byl určeny pro kategorie ročníků narození 2003, 2004, 2005 a 2006, každý z nich měl jako hlavní závod jednu ze stometrových tratí znak, prsa, motýlek a kraul.

"Rozhodně lze říci, že pokud by náš tým startoval v kompletní sestavě, tak by rozhodně skončil výrazně lépe. Skvělá je bilance děvčat ročníku 2003, která ve trojici získala 16 medailových umístění a v mnoha případech se vzájemně dělila o stupně vítězů," prohlásil trenér Tomáš Choc. Na 50 m prsa to byla všechna tři medailová umístění a především hlavní závod 100 m volným způsobem jednoznačně ovládla, když už v rozplavbách obsadila medaile a ve stejném pořadí skončila i finále – 1. Linda Salehová (přidala dalších pět medailových startů), 2. Natálie Musilová (připsala na své konto ještě tři medaile) a 3. Markéta Musilová (ostatní starty znamenaly zisk ještě pěti medailí, z toho čtyři prvenství a super výkon na 100 m prsa v novém osobním maximu, které znamená navíc jednoznačně nejhodnotnější výkon celých závodů).

Veronika Bláhová byla druhá ve svém hlavním závodu kategorie třináctiletých (100 m znak) a přidala ještě pět medailí. Nadia van Wassem zvítězila na 50 i 100 m prsa a přivezla ještě další dvě medaile.

Mezi chlapci se dařilo medailově Matyáši Hřebíkovi (50 a 100 m prsa) a Filipu Konrádovi (50 m volný způsob, zaplaval si také finále své kategorie na 100 m znak). Zbývající čtyři plavci byli sice bez medailí, ale velké zlepšení zaznamenal Viktor Kabanov (6 osobních rekordů) i Matyáš Kecek (5 osobních rekordů), mezi děvčaty si vybrala trochu smůly Barbora Chomová díky dvěma diskvalifikacím za předčasný start, ale přidala dva "osobáky". Nikola Zemanová měla dlouhý tréninkový výpadek, ale překvapila zaplaváním tří osobních maxim.