Již potřetí se konal světový šampionát World Dance Latino Championship 2011. V libereckém Babylonu se od 3. do 6. listopadu zúčastnilo klání více než 1000 tanečníků z dvacítky zemí světa, aby se utkali ve více než deseti tanečních disciplínách jako jsou Bachata, Tango Argentino, Salsa, Special Couples Dance, Merengue, Street Dance a dalších.

Na vrcholovou soutěž, která patří do seriálu tanečních soutěží pořádaných IDO Internacional Dance Oganization, přiletěly taneční skupiny z Itálie, Švédska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Polska, Francie a dalších zemí.

Nejmenší tanečníci do 8 let z České Lípy a Doks soutěžili v Latino Show Mini Kids s choreografií „Pojďme si hrát“ a získali 3. místo a bronzovou medaili. „Miniděti“ tak mají úspěšně za sebou svůj další křest na mezinárodní soutěži. Dospělé tanečnice se umístily na pěkném 10.místě, malé formace s vystoupením „Hawaii“ obsadily 7. příčku.

Největšího úspěchu dosáhli tanečníci Enliven Centre ve zcela nové disciplíně zvané Master Showcase, kde tančí děti společně s dospělými ve stylu latino ve velkých až devadesátičlenných skupinách. Českolipskou Master Showcase v choreografii „ Jukebox“ se 40 tanečníky, kterou hudebně i tanečně připravila Lenka Jiráková, ocenila mezinárodní porota 2. místem a stříbrnou medailí.

Je to zatím nejlepší umístění taneční školy Enliven Centre na mezinárodní soutěži, na kterou se však děti i dospělí museli probojovat jarními postupovými koly.

„Dětem i dospělým děkujeme za skvělou reprezentaci sdružení Enliven Centre a také městům Česká Lípa a Doksy, Libereckému kraji a SVS, a.s. i ostatním sponzorům, za jejich účinnou podporu naší činnosti. Více informací o činnosti a fotografie najdete na www.enlivencentre.cz nebo nás mohou zájemci o taneční sport navštívit v prostorech bývalé Piánky v Č.Lípě vždy v úterý a ve čtvrtek odpoledne po 15. hodině, kde probíhají tréninky," říká Jiří Jiráň z občanského sdružení Enliven Centre.