„Sezona začala již na začátku dubna, ale já se musela nejdříve vyrovnat s nemocí a mohla tak nastoupit poprvé do závodu až minulý víkend v Kyjově," uvedla talentovaná závodnice.

Na cyklisty všech věkových kategorií zde čekal osvědčený okruh mezi obcemi Strážovice, Věteřov, Sobůlky. Jedná se o náročný patnáctikilometrový ovál se dvěma vysilujícími stoupáními i technicky složitý sjezd. Na Růžičkovou v kategorii juniorek čekaly 4 okruhy a celkem 60 km.

„V sobotu to pro mě bylo velice těžké, po dlouhé přípravě na Mallorce a měsíci nemoci jsem vůbec nevěděla, co mě čeká. I přesto jsem to všechno zvládla a do cíle dojela na první pozici," pochlubila se.

V neděli se pokračovalo kritériem. „Zde nás čekalo 21 okruhů, jeden měřil 1 500 metrů, a každý třetí byl bodovaný. Startovali jsme společně se ženami. I když je to moje oblíbená disciplína , tak to po sobotním závodě bolelo ještě více, ale na konci jsem mohla slavit," přiznala Kateřina, jež si ve své kategorii dojela pro vítězství.

„Celý tento týden jsem se musela rychle zregenerovat a připravit na další závody, které mě čekají tento víkend na dráze v Motole," doplnila.