Potřebný limit na světový šampionát v severní Americe splnila členka Plaveckého klubu Česká Lípa a úspěšná reprezentantka České republiky na víkendových Plzeňských sprintech, které byly součástí 6. kola Českého poháru.

„Jednalo se o mé první závody v nové plavecké sezoně, a proto se dá říci, že mohu být spokojená," svěřila se českolipská závodnice.

Krční páteř zlobí

V současné době ji ale trápí problémy s krční páteří, což je poměrně velká překážka právě v její hlavní disciplíně 50 m prsa.

„Do poslední chvíle jsem zvažovala sobotní starty a měla jsem v plánu zaplavat pouze páteční padesátku prsa, abych nepřišla o body do celkového hodnocení Českého poháru. Ale nakonec jsem absolvovala i sobotní program," přiznala.

V Plzni startovala kompletní špička našeho plavání a velmi kvalitní zahraniční konkurence. Závodníci z 85 plaveckých oddílů a 11 zemí (ČR, Slovensko, Švédsko, Rakousko, Litva, Finsko, Malta, Polsko, Panama, Turecko a Chorvatsko) absolvovali během třídenní soutěže přes 3 600 startů. K vidění byly skvělé výkony včetně nových rekordů ČR.

„Je příjemné konstatovat, že se v početném startovním poli Petra neztratila, a i když nebyla ve vrcholné formě, vybojovala dvakrát stříbro na 50 a 100 metrů prsa. Porazit ji dokázala pouze reprezentantka Finska a mistryně Evropy Jenna Laukannen," těší jejího trenéra a tatínka Tomáše Choce.

Doplňkové starty

Kromě potvrzení účasti na MS v Kanadě podala Petra Chocová solidní výkony i v doplňkových startech na 50 m motýlek a 100 m polohový závod (4. místo ve finále, když v rozplavbách startovalo 147 plavkyň).

A jak si na 20. ročníku Plzeňských startů vedl další člen Plaveckého klubu?

„Pro Jakuba Češku byla Plzeň druhým závodem sezony, bohužel se na něm nepotkal úplně s ideální formou. Nejlépe se umístil shodně na 31. místě v disciplínách 50 a 100 metrů prsa. Plaval pouze v pátek a sobotu, z nedělních startů se nakonec odhlásil," doplnil Tomáš Choc

Na Plzeňských sprintech startovali také dva odchovanci PK Česká Lípa, kteří studují a závodí za Liberec (R. Mígl) a Plzeň (M. Vlasáková).