Českolipská rodačka vyzkoušela plavecký bazén hned první den, a to na doplňkové trati 50 m motýlek, kde vytvořila nový osobní rekord. Druhý den absolvovala 100 m prsa, kde v rozplavbách zaostala o pouhých 14 setin za svým vlastním národním rekordem.

V odpoledním semifinále zaplavala skvěle a na okamžik zapomněla na zdravotní problémy, díky nimž vynechala minulý víkend mistrovství ČR v Praze. Zaostala o pouhé tři desetiny od postupu do finále (skončila 12.), ale podstatnější je to, že tři týdny před mistrovstvím světa v Římě zaplavala nový rekord ČR, který má nyní hodnotu 1:09,45. Porazila zároveň v přímém souboji i úřadující mistryni ČR Martinu Moravčíkovou, která studuje a trénuje v USA.

Dnes od 9 hodin čekají Petru Chocovou rozplavby na 200 m prsa, v pátek pak závody na 50 m prsa a štafeta. „Zdravotně na tom nejsem moc dobře, protože v pondělí jsem si musela nechat obstříknout bolavé rameno, tak se uvidí, jak na tom budu ve středu. Ale rekord na padesátce bych vylepšit rozhodně ještě chtěla,“ sdělila včera Deníku přímo z dějiště univerziády Chocová, která se domů vrací 13. července.

„A hned v tento den nám začíná reprezentační soustředění před mistrovstvím světa v Itálii,“ připomněla.