Petra Chocová se stala vítězkou prestižní ankety Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2010 v kategorii dospělých, jež byla slavnostně vyhlášena ve čtvrtek večer tradičně v českolipském Kulturním domě Crystal.

Česká reprezentantka v plavání tak znovu po dvou letech stanula na nejvyšší příčce. „Vyhlášení ankety se bohužel nebudu moci zúčastnit, protože jsem v tomto termínu až do osmého ledna na vysokohorském soustředění v Itálii,“ sdělila před několika dny Deníku čerstvá vítězka, aniž by tušila, že vyhraje, a to již poněkolikáté.

Připravujeme fotogalerii ze slavnostního vyhlášení ankety

Druhé místo obsadila loňská držitelka nejcennějšího poháru pro jednotlivce, manušická sportovní střelkyně Zuzana Šostková, na třetí příčce se umístila triatlonistka Ivana Loubková ze Cvikova.

V kategorii mládežníků obsadili první dvě příčky sportovní střelci SSK Manušice, konkrétně Gabriela Vognarová a Petr Plecháč, „bronz“ brala sportovní lezkyně SK Nový Bor Kateřina Bělková.

Příjemnou atmosféru v hledišti vytvořili dobře naladění atleti AC Č. Lípa a jejich příznivci. Ti se navíc mohli opět radovat z prvenství svého družstva žen.

Sportovní hvězdou Deníku se možná trochu nečekaně, ale zaslouženě stal florbalový reprezentant Štěpán Slaný, držitel bronzové medaile z nedávného mistrovství světa a vůdčí osobnost klubu FBC Česká Lípa. „Tak tohle jsem opravdu ani ve snu nečekal. Mám velikou radost,“ netajil své překvapení trenér A–mužstva a hráč extraligové Mladé Boleslavi, jenž letos navíc uspěl i v kategorii Krajánek roku.

Jednotlivci dospělí
1. Petra Chocová (PK Č. Lípa), plavání.
2. Zuzana Šostková (SSK Manušice), sportovní střelba.
3. Ivana Loubková (TT Cyklorenova Cvikov), duatlon, triatlon.
4. Pavel Znamenáček (Sport Relax), karate.
5. Martin Mareš (OK Jiskra Nový Bor), orientační běh.
6. Ondřej Samek (Sport Relax), karate.
7. Jan Drobeček (Sport Relax), karate.
8. Viktor Láznička (1. Novoborský ŠK), šachy.
9. Kateřina Loubková (TT Cyklorenova Cvikov), duatlon, triatlon
10. Petr Procházka (FBC Česká Lípa), florbal.

Jednotlivci mládeže
1. Gabriela Vognarová (SSK Manušice), sportovní střelba.
2. Petr Plecháč (SSK Manušice), sportovní střelba.
3. Kateřina Bělková (SK Nový Bor), sportovní lezení.
4. Eva Jeníková (AC Č. Lípa), atletika.
5. Hana Ulíková (Sport Relax), karate.
6. Karolína Brabcová (SSK Manušice), sportovní střelba.
7. Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor), MTBO.
8. Olga Půčková (TJ Jiskra N. Bor), atletika.
9. Veronika Süssnerová (AC Č. Lípa), atletika.
10. Jan Fabíni (Lokomotiva Č. Lípa), stolní tenis.

Družstva dospělých
1. AC Česká Lípa, ženy (atletika).
2. Novoborský ŠK, A–mužstvo (šachy).
3. Sport Relax, team seniorů (karate).
4. Loko Č. Lípa, muži (volejbal).
5. FBC Česká Lípa, muži A (florbal).

Družstva mládeže
1. SSK Manušice (sportovní střelba).
2. Sportovní lezci SK Nový Bor.
3. Sport Relax – team žáků (karate).
4. FBC Česká Lípa, junioři (florbal).
5. AC Česká Lípa, dorostenky (atletika).

Trenéři roku
Stanislav Stupka (SSK Manušice), sportovní střelba; Radim Nečas (Arsenal Č. Lípa), fotbal; Pavel Znamenáček (Sport Relax), karate.

Masters (veteráni)
František Just (Loko Č. Lípa), stolní tenis.

Krajánci roku
Luboš Bartoň (basketbal); Aneta Brabcová (sportovní střelba); Štěpán Slaný, (florbal).