Přes šest stovek plavců z 61 oddílů a 12 zemí (domácí Slovensko, ČR, Rumunsko, Maďarsko, Keňa, Irsko, Švédsko, Malta, Slovinsko, Srbsko, Rakousko a Turecko) změřilo své síly ve všech disciplínách, které bazénové plavání nabízí. Plavalo se v bratislavské padesátce na Pasienkach a bylo k vidění opravdu mnoho kvalitních výkonů.

Petra Chocová byla jedinou zástupkyní českolipského PK a byly to úplně první letošní závody po lednové operaci ramene. Plavalo se systémem dopoledních rozplaveb, ze kterých postupovalo vždy osm nejlepších do odpoledního finále.

Petra plavala každý den jeden start v prsařských disciplínách. Nebylo pochyb o postupu do finále, ale ani Petra sama před závody netušila, jaké časy je schopna zaplavat, když se navíc teprve minulý týden v neděli vrátila z vysokohorského soustředění v italském Schnalstalu. Hned úvodním startem na 50 m prsa překonala rekord mítinku, který ve finále ještě vylepšila a jasně zvítězila.

Na 100 a 200 m prsa plavala rozplavby naprosto na pohodu a na pouhý postup do finále. Na dvousetmetrové trati si příliš na vítězství nevěřila, ale čas z rozplaveb vylepšila o téměř 9 vteřin a nechala za sebou všechny soupeřky. Na prsové stovce pak ve finále nestačil ani výborný výkon domácí Mimovičové a nový slovenský rekord, aby Petře sebrala třetí vítězství.

Chocová v Bratislavě potvrdila stoupající formu a zvítězila na 50, 100 i 200 m prsa ve výborných výkonech. Navíc přidala třikrát překonaný rekord mítinku a v soutěži o nejlepší bodový výkon celých závodů (ze všech startů a disciplín) skončila na 5. místě v absolutním pořadí mužů i žen a mezi ženami obsadila 2. místo.