Po Velké ceně Brna poskytla Českolipskému deníku krátký rozhovor. „Plavalo se mi skvěle! Nečekala jsem tak dobré výkony. Na prsařské padesátce jsem zaostala 0,3 sekundy za osobním rekordem a na stejně dlouhé trati kraulem to byl můj nečekaně velký osobní rekord,“ říká 23letá loňská královna ankety Nejúspěšnější sportovec okresu.

Takže vládne spokojenost s úvodem nové „éry“?
Určitě! Jen mě mrzelo, že jsem se v neděli nezúčastnila finále na 100 metrů prsa, protože ranní rozplavby jsem neplavala na maximum. Proto finálový čas mohl být také zajímavý.

A v čem vězely komplikace, že jste do finále nešla?
V nedělní rozplavbě po poledni mě chytaly strašné křeče do břicha, měla jsem zvýšenou teplotu.

To vím, říkal mi to váš tatínek, že jste se z finále odhlásila. Dnes už je to lepší?
V pondělí jsem od lékaře dostala nějaké kapky na uklidnění těch křečí, a doporučení být jeden den v klidu. Bolesti ještě trochu cítím, ale doufám, že brzy odezní.

Co vy sama jste říkala na kvalitu brněnské Velké ceny?
Musím říct, že ta letošní byla velice kvalitní! Padlo spousta českých rekordů a rekordů tamní ceny. Byli tam plavci, od kterých se očekávaly kvalitní časy, což potvrdili, a dokonce si myslím, že někteří z nich zaplavali ještě mnohem lépe, než kdo čekal. A navíc se tam také objevili ti, kteří byli pro většinu velkým překvapením.

S tím souhlasím. Mimochodem, jaké další závody máte před sebou?
O víkendu pojedu na závody do Zlína, abych se po tak dlouhé pauze ještě před evropským šampionátem v Istanbulu trošku rozzávodila. A pak je to nejdůležitější: evropský šampionát v Istanbulu.