Rozhodly o tom víkendové závody jubilejního 20. ročníku Austria – Meeting ve Vídni, kde mezi více jak tisícovkou závodníků ze 138 klubů 17 zemí Evropy předvedla vynikající výkony. Stejně tak jako v prosinci 2008 na ME v Chorvatsku přepisovala tabulky rekordů ČR i nyní, tentokrát na padesátce.

V rozplavbách na trati 100 m prsa třetím časem Chocová postoupila do finále, ve kterém obsadila 2. místo a hlavně po dlouhých sedmi letech překonala svůj vlastní rekord ČR z 50 m bazénu. Ten vytvořila na ME juniorů v roce 2002 v rakouském Linci. Skvělým časem 1:10,28 min. navíc splnila limity na Světovou univerziádu (Bělehrad 6.- 11. 7.) i na MS (Řím 26. 7.- 2. 8.).

„Podařilo se jí zaplavat rekord z plného tréninku bez speciální přípravy a vylaďování. Tento čas by jí v loňském roce zajistil účast na olympiádě v Pekingu,“ konstatoval její otec Tomáš Choc s tím, že loni Petru ani přes splněný B limit Světové plavecké federace nepustilo na OH vedení Českého svazu plaveckých sportů.

V sobotu na prsařské dvoustovce skončila ve finále čtvrtá, ale vše si vynahradila v neděli na 50 m prsa, kdy druhým časem postoupila do finále a zde své umístění zopakovala. Zaplavala na setinu shodný čas jako je její vlastní rekord ČR z Lince roku 2002 a rovněž splnila kritéria pro účast na univerziádě a MS.

„Nyní se můžu v klidu připravovat na své starty v závodech Českého poháru, v Barceloně, Portu a také na červnovém letním mistrovství republiky v Praze. Chtěla bych zároveň poděkovat městu Česká Lípa za finanční podporu pro svou závodní činnost,“ uvedla Chocová.