Překvapilo vás, že jste dosáhla rekordů nebo jste tušila, že by to mohlo vyjít? Cítila jste formu?
Abych řekla pravdu, čekala jsem rekord už na prvním startu na 100 m prsa. Ale pár minut před startem mi rupla nová nafasovaná kombinéza a po startu mi nateklo do brejliček a stovka bohužel dopadla jak dopadla… Na 200 m jsem určitě chtěla získat poslední český rekord na prsa, který nebyl můj, ale upřímně… tolik jsem si na něj nevěřila. Na padesátku jsem se trochu bála, aby to nedopadlo jako před dvěma týdny na univerziádě, ale v den startu jsem cítila formu, takže jsem si začala věřit.

Máte z rekordů radost, i když vám nakonec nepomohly k postupu do semifinále?
Z rekordů mám určitě radost, hlavně z té dvoustovky, to je super. Že jsem nepostoupila do semifinále hodně zamrzí, ale alespoň to bude minimální cíl pro příští MS.

Na šampionátu se často přepisovaly světové rekordy. Plavecká světová organizace chce omezit používání nových druhů plavek. Jak vy se celkově na tohle díváte?
Je to hodně sporné. Když už se jednou povolily a odplavalo se v nich tolik světových rekordů, připadá mi jako hloupost je zase zpětně zakazovat a ponechávat ty světové rekordy, které byly zaplavány v plavkách, ve kterých už se dál závodit nemůže. Taky mi připadá ale hloupé, když ty plavky díky vysoké ceně nebo smlouvě s jinou firmou nemůžou používat všichni závodníci, aby na tom byli stejně. Tohle už ale musí posoudit jiní.

Myslíte, že máte v sobě ještě nějaké rezervy, které by vás mohly příště dostat do toho semifinále?
Naštěstí rezerv mám spousty. Ve startech, obrátkách, slabých nohách… Je pořád co zlepšovat a to je super, takže už to jen zlepšit a dál posouvat své časy.

Nedá mi to, abych vám nepoložil obvyklou otázku. Co zdraví?
Momentálně si dávám od plavání měsíc volno, abych si od něj odpočinula a taky abych si právě mohla vyběhat všechna možná vyšetření ohledně mých zdravotních problémů a snad od září už budu zase v pořádku na nějaký čas.

Koná se letos nějaký evropský či světový šampionát, kterého byste se ráda zúčastnila?
V srpnu máme ME na krátkém bazénu v Istanbulu. Doufám, že se zúčastním, pořádně se na něj připravím a podám co nejlepší výkon.

Autor: Alex Neugebauer