Do dějiště plaveckého mistrovství Evropy (Nizozemsko) odlétá zítra českolipská rodačka Petra Chocová, jež odbržela od plaveckého svazu tzv. „divokou kartu.“
Petro, už vás všechny zdravotní trable opustily?
Cítím se dobře. Nechci říkat skvěle, abych to nezakřikla, ale po zdravotní stránce je nyní vše v pořádku, tak snad tomu tak bude i nadále.
Jak často jste v tomto týdnu trénovala? Připravovala jste se nějak speciálně?
V pondělí jsem měla ještě dva tréninky, ale teď trénuji jen jednou denně. Posilovnu jsem vypustila už před mistrovstvím republiky a začnu zase až po Evropě. Hodně se věnujeme sprintům, ale speciální příprava to není. Vylaďujeme to vždy před důležitými závody.
Myslíte si, že nominace přes divokou kartu má pro sportovce nějakou výhodu? Nebo jinak: i když se vám limit na ME nepodařilo zaplavat, je o to větší motivace dokázat, že do evropské špičky patříte?
Výhoda? To nevím… Doplácím za závody více peněz než limitáři a bude se ode mě očekávat nějaký dobrý výsledek, když mi divokou kartu dali. Ale to se samozřejmě čeká od všech, kteří se na mistrovství Evropy dostali. Já se určitě budu snažit zaplavat co nejlépe, abych mohla všem dokázat, že mi tu divokou kartu dali právem.
Budete ve volných dnech během šampionátu nějak relaxovat?
Jelikož mě čakají starty každý druhý den (středa, pátek, neděle – pozn. red.), času bude dost, ale určitě si mezi tím lehce zatrénuji. Možná se podívám někde po okolí v blízkosti hotelu, pokud bude možnost, a jinak budu relaxovat. Jak? Asi v posteli při poslechu dobré hudby.
Vezete si s sebou nějakého talismana pro štěstí?
Vždy cky si beru nějakou plyšovou potvůrku a pytlíček, ve kterém mám různé malé talismany, aby mně přinesly štěstí.
S jakými výsledky vy osobně počítáte a jaké cíle před ME si dáváte?
Jelikož nevím, jaká konkurence do Nizozemska dorazí, nemůžu nyní vůbec mluvit ani třeba o semifinále, protože Evropa i svět nám v plavání teď před olympiádou opravdu hodně utíká. Já si tam jedu pro co nejlepší časy, abych ze závodů odlétala domů s dobrým pocitem, že se mi závody povedly.