Jednou z účastnic právě probíhajícího plaveckého mistrovství Evropy v holandském Eidhovenu je i českolipská rodačka Petra Chocová. Ve středu absolvovala svůj první závod, rozplavbu na 100 m prsa, v němž obsadila celkově 27. místo (1:11,76 min).
„Čekala jsem od sebe mnohem lepší čas. Tedy alespoň lepší než ten před měsícem v Českých Budějovicích, za kterým jsem teď zaostala o jednu desetinku,“ sdělila exkluzivně Deníku přímo z dějiště šampionátu Petra Chocová a pokračovala: „Ještě na padesátce jsem obracela jednoznačně nejrychleji, ale v posledních zhruba patnácti metrech mi úplně došly síly. Myslela jsem, že ani nedoplavu…,“ svěřila se česká reprezentantka a dodala, že aby zahnala určité zklamání, ještě v ten den si lehce zatrénovala.
Ohledně prostředí haly, kde ME probíhá, se P. Chocová nevyjádřila příliš optimisticky.
„Je zde sice hezký bazén, ale mají to tu hodně špatně zařízené. Například ti plavci, kteří by chtěli odpolední semifinálové a finálové závody na bazénu sledovat, nemají šanci se dostat na tribunu, neboť ta je velice malá. Takže mistrovství můžeme sledovat pouze z televizních obrazovek, jež jsou prakticky všude, a to přece jen není až tolik lákavé.“
Petru Chocovou čeká dnes další ostrý test, rozplavba na prsařské trati dlouhé 200 metrů.
„Dám si lehčí trénink a uvidím, jak se mi bude dařit tentokrát,“ podotkla poněkud zamyšleně.