Co očekáváte od závodů na univerziádě? Poplavete naplno, nebo to berete hlavně jako zajímavou přípravu na blížící se MS v Římě?

Poplavu sice z plné přípravy, jelikož potřebuji před MS dohnat tréninkové manko, ale doufám, že se mi podaří zaplavat na hranici svých osobních rekordů a nebo je opět i vylepšit. Ohledně umístění si nedokážu tipnout, ale semifinále nebo nejlépe finále je mým cílem.


Jaké disciplíny poplavete?

Poplavu všechny tři prsařské tratě (50, 100P, 200P) a jako předloni jsem si na první den nahlásila 50M, abych si vyzkoušela rychlost vody.


Dříve vás hodně trápily zdravotní problémy. Jak to vypadá v tomto ohledu?

Bohužel zdravotní problémy se mi nevyhýbají ani v letošní sezoně. V lednu natržený stehenní sval a v současné době se opět ozývají letité problémy s ramenními úpony. Doufám tedy, že mi ještě ten měsíc do MS vydrží alespoň v takovém stavu, jako je to nyní a budu moci předvést nejlepší výkony.


Takže jste se nemohla zúčastnit nedávného mistrovství republiky?

Letos je to moje první sezona, kdy jsem se nezúčastnila ani jednoho MR. Bohužel kvůli zdravotním problémům. I když mě neúčast na letním mistrovství hodně mrzí, protože jsem si chtěla ověřit svoji výkonnost (byla tam letos i má největší soupeřka Martina Moravčíková, která trénuje na univerzitě v Tennesee), nijak to neohrozilo mou účast na MS v Římě. Limity mám splněny již od května a i na dalších závodech jsem limity potvrdila a ještě vylepšila.

Takže jste i přes zdravotní problémy asi spokojená s probíhající sezonou?

S letošní sezonou jsem spokojená maximálně. Taková zlepšení jsem od sebe nečekala. Sezonu bych chtěla zakončit novými osobními (českými) rekordy na MS v Římě, kde bych se chtěla probojovat alespoň do semifinále.

Autor: Alex Neugebauer