Dvanáctičlenný tým Lokomotivy vedený trenérským duem Michal Vydra, Olga Jiroušová se v této konkurenci rozhodně neztratil. Dominik Hippmann (přípravka) se utkal celkem třikrát: dva vyhrané a jeden prohraný zápas mu stačil na solidní stříbrné místo. „Byl vynikající v boji na zemi a oba své soupeře nepustil z držení, které mu zaručilo plný počet bodů,“ hodnotil výkon svého svěřence Michal Vydra.

Adéla Chválová dokonce všechny své tři zápasy vyhrála a získala zlato. Bronzové kovy vybojovali Anna Havlíčková, Petr Pirunčík a Veronika Hospodková. Michael Baláž se radoval z druhého místa. „Prohrál jen ve finále, a to s velmi zkušeným borcem z Jihlavy.

V posledním boji vydržel celé dvě minuty a prohrál jen na pomocné body,“ konstatoval trenér Vydra s tím, že Ladislav Baláž skončil na pátém místě. „Vyhrál jen jediný souboj, což bylo na lepší umístění málo.“

V mladších žácích se jako první představil Zděnek Minčev. „Byly to jeho první ostré závody a jeho nervozita byla hodně znát. Zdenda se sice ve všech bojích držel až do konce, ale na zkušenější konkurenty to nestačilo,“ doplnila svého kolegu Olga Jiroušová.

Z dalších borců Lokomotivy obsadila Karolína Pirunčíková páté místo, Jan Koubek čtvrtou příčku. „Honza se dostal až do semifinále, kde kvůli velké chybě prohrál. V okamžiku, kdy šel do chvatu se zaklonil a protivník ho smetl na kontrachvat,“ popsala trenérka Jiroušová.

Třetí místo zaslouženě získala Veronika Vydrová. „Prala se velmi dobře a její zlepšení a technická kvalita je znát, ale pořád se nevyvaruje banálních chyb, které ji stojí lepší umístění,“ zamýšlí se její otec Michal Vydra.

Nejlepší ze všech byl Ludvík Kašpar. Svým nasazením a perfektním taktickým výkonem nenašel soupeře, který by ho dokázal porazit, takže oslavoval zlato.
„Bilance osm cenných kovů z dvanácti možných je velmi dobrá vizitka pro naše mladé judisty,“ shrnula trenérka Jiroušová.