Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kanoisté slavili jubileum

Česká Lípa - „Potřebujeme, aby mezi mládeží byl větší zájem o tento sport,“ říká členka vedení oddílu a trenérka Iva Šedivá.

13.2.2009
SDÍLEJ:

Otakar Bednář je v klubu od jeho úplných začátků. Ocenění mu předává trenérka Iva Šedivá. Foto: Ladislav Vlček

Oddíl kanoistiky TJ DDM Česká Lípa oslavil o víkendu 40. výročí svého založení.

Na slavnostní večer, který se konal v sálu restaurace Arbes, zavítalo více než sto příznivců divoké vody. A od samého začátku akce se rozhodně nenudili. Připraven pro ně totiž byl exkurz do historie kanoistiky. V sále se promítaly dokumenty, fotky a sestřihy z různých etap existence oddílu.

Ještě před následnou taneční zábavou byl vedením oceněn Otakar Bednář, který je členem oddílu celých čtyřicet let a právě jeho přičiněním vznikly ony promítané videonahrávky z historie českolipské (chcete-li stružnické) kanoistiky.

Za čtyři desetiletí musel oddíl překlenout řadu překážek. Ať už to bylo několikanásobné budování zázemí, které bylo zapříčiněno stěhováním (nejprve do objektu bývalé plovárny ve Staré Lípě, poté do mlýna ve Stružnici a po restituci mlýna nakonec do vedlejšího stodolního stavení) nebo opakovaná obnova dopravních prostředků jak pro závodníky, tak pro jejich lodě.

I v současné době je s těmito peripetiemi spojen jeden z cílů kanoistů. „Doufáme, že dobudujeme loděnici tak, aby byla zkolaudovatelná,“ přeje si členka vedení oddílu a trenérka Iva Šedivá. V zápětí však dodává, že hlavním přáním je mít ve svých řadách více mladých nadějí.

„Do dalších let především potřebujeme, aby mezi mládeží začal být trošku větší zájem o kanoistiku. Myslím si, že se to vylepší, až dorostou děti našich členů,“ dodává optimisticky Iva Šedivá.

Posledními závodníky mladších kategorií, kteří ještě loni pravidelně vystupovali na stupně vítězů, jsou dorostenci Jana Svobodová, Jakub Šedivý a Albert Myšák. Svobodová a Šedivý skončili shodně třetí na mistrovství republiky v kombinaci (slalom, sjezd) a Šedivý s Myšákem navíc v deblkanoích vybojovali prvenství v českém poháru.

13.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení