Zuzana Šostková – střelba (2. místo)

„Teprve až po vyhlášení nejlepších sportovců Českolipska přišel vrchol zimní vzduchovkové sezony. Bylo jím ME ze vzduchových zbraní, které se konalo v Praze v O2 Areně. Za disciplínu vzduchová puška 40 ran vstoje v kategorii žen jsem se nominovala já společně se Sýkorovou a Kalnou, která získala bronzovou medaili.

Poté následovalo MČR konané jako obvykle v Plzni. Zde jsem si rozšířila sbírku svých medailí o další, a to bronz. Během měsíční pauzy mezi vzduchovkovou a malorážkovou sezonou jsem se s nadšením vrhla na trénink malorážky četnými soustředěními. Ty jsem zúročila v mezinárodním závodě Grand Prix of Liberation konaného v Plzni a během série závodů Českého poháru, díky kterým jsem byla nominována na Světový pohár v Mnichově. Myslím si, že sezona byla pro mě i vzhledem k mému studijnímu vytížení úspěšná.

Splnila jsem si cíl startovat na velkých soutěžích právě v seniorské kategorii. Sportovní střelbu beru jako svoji největší zálibu, nedělám tento sport profesionálně, proto startovat na takovýchto soutěžích je pro mě největší odměnou za spoustu času jemu věnovaného.

Na konci srpna mě čeká Akademické mistrovství ČR a v polovině září největší závod v tuzemsku, Mistrovství ČR. Během prázdnin budu mít alespoň dostatek času se na tyto závody připravit. Škoda, že jsem nemohla obhajovat zlatou medaili z Letní světové univerziády, jelikož letos nebyla sportovní střelba zařazena do programu. Na závěr chci ještě poděkovat městu Česká Lípa za podporu na mezinárodní reprezentaci.“

Pavel Znamenáček – karate (4. místo)

„Úspěchy mám zatím jako trenér a jsem spokojen, že se nám podařilo spolu s dalšími trenéry postavit velmi úspěšný a početný tým mládeže. V regionálních a republikových soutěžích jsme na předních místech, z mezinárodní scény máme cenné medaile a titul mistra Evropy v týmu i individual. Také se nám 2x podařilo zajistit personu karate mistra R. Sinhu z Indie.

Moje příprava byla věnována mým žákům. V tomto období zavítám na několik seminářů, a to s naším učitelem K. Funakoshim, R. Sinhou a dalšími mistry. Můj denní režim bude zahrnovat - ranní cvičení kata, údery do makiwari a pytle, techniky karate, plavání, jízdu na bruslích, posilování a odpočinek .

Cíle mám a úkoly jsem také dostal od našich učitelů. Zatím si je uchovávám jen pro sebe, jelikož musím něco splnit a potom o tom hovořit. V té sportovní je uspět na mistrovství světa WTKA v Itálii, což bude náročné.

Také se chystá nábor nových členů na 17. září, kde umožníme dalším zájemcům od 6ti let ,,vyrůst“ v kvalitní karateky. Od září přecházíme na nový tréninkový systém, který bude udržovat žáky na správné cestě. Sport Relax byl vždy znám svojí kvalitní technikou, etikou žáků a tvrdším přístupem na tréninku. Rád bych ještě poděkoval trenérům, městu Česká Lípa, partnerům klubu a příspěvkové organizaci SPORT Česká Lípa.“

Michal Spurný – plavání (6. místo)

„Já osobně vidím svůj sportovní půlrok jako ne moc podařený. Nepodařilo se mi splnit si cíle (účast na Světové univerziádě v Bělehradě a MS v Římě), které jsem si vytyčil společně s trenérem. Od nového roku jsem se spíše ve vodě trápil, závody, které jsem absolvoval, nesplnily mé očekávání.

Nebyl jsem také uplně zdravotně vpořádku a tudíž to narušilo moji přípravu. To, společně s pro mě nevhodně poskládanou sezonou, která mi osobně vůbec nesedla, vedlo k tomu, že jsem nebyl schopný se připravit tak, jak bych chtěl a potřeboval ke splnění limitů pro účast na Světové univerziádě a MS. I když limit na SU v Bělehradě jsem splnil na závodech v Bratislavě, nemohl jsem se jí zúčastnit, protože jsem předtím ukončil studium na VŠEM. Ale limitářů bylo nakonec tolik, že ani splněný limit by mi ve výsledku účast nezajistil.

Nakonec asi největším úspěchem pro mě byl mistrovský titul na 800 VZ, který mi na poslední chvíli zajistil místo v české reprezentaci pro nadcházející sezonu. Teď plánuji odpočinek před další sezonou, abych nabral nové síly a trošku si odpočinul od trénování a závodů.

Jan Drobeček – karate (8. místo)

„Koncem března proběhlo mistrovství České republiky WKF, z kterého jsem si odvezl 5. místo v kategorii jednotlivců mužů a 3. místo z kategorie družstev. O týden později jsme vyjeli na mistrovství Evropy JKA, kde jsme získali potřetí za sebou titul mistra Evropy, v družstvech kumite jsme přidali bronz a v jednotlivcích jsem skončil na 5-6. místě. Zhruba v polovině června jsem ještě získal bronz na akademickém mistrovství České republiky.

Co se týká přípravy, tak ta momentálně vázne, jelikož jsem na vysoké škole. Doufám však, že se přes prázdniny dá vše do pořádku. A ohledně nějakých cílů? Rád bych uspěl na blížícím se mistrovství světa WSKA v Mexiku a později na mistrovství Evropy ESKA v Rakousku. Samozřejmě také na mistrovství republiky JKA.

Úspěšně jsem složil zkoušky na národního rozhodčího českého svazu karate a nyní jsem tedy závodník a rozhodčí v jedné osobě.“

Karin Košíková – karate (10. místo)

„Během prvního půlroku jsem získala 6. místo v seniorkách a 3. místo v juniorkách na národním poháru JKA v Praze, dále 4. místo na ME JKA v nizozemském Maastrichtu.

Na soutěže, které mě čekají, se připravuji hlavně individuálně, protože jsou prázdniny a v tuhle dobu netrénujeme pohromadě, ale každý za svou formu zodpovídá sám. On to trenér Pavel Znamenáček stejně v srpnu na soustředění skupiny A pozná. Právě tam začíná opět kolektivní příprava, na kterou se moc těším. Ono je totiž mnohem těžší, když má jít člověk trénovat sám.

Do konce roku je pro mě důležité hlavně udržovat formu a umístit se co nejlépe v říjnu na 2. národním poháru JKA a pak v listopadu na MČR JKA. Od výsledků na těchto závodech se totiž budou odvíjet nominace na turnaje v příštím roce, kterých se snad společně s reprezentanty ČR zúčastním. Jako zajímavost bych uvedla své druhé setkání s indickým mistrem Sinhou, který v České Lípě vedl náročný třídenní seminář karate.

Závěrem bych chtěla poděkovat svým dvěma trenérům, pod kterými jsem se mohla připravovat, a to panu Dvořákovi, který mě vedl v Praze a panu Znamenáčkovi, který mě trénoval doma v České Lípě.“

Autor: Alex Neugebauer