Výsledky se soupeři ze základní skupiny se družstvům započítávají, a tak se každé družstvo střetne s třemi soupeři ve čtyřech zápasech. Junioři České Lípy hostili na své palubovce třetí tým skupiny –TJ Sokol Bílá Třemešná.

Loko Česká Lípa - TJ Sokol Bílá Třemešná 3 : 0 (21,16,25), 3 : 0 (17, 19, 19)

Sestava: Zajíc Michal, Plhal Jan, Major Michal, German Tomáš, Lukáš Ondřej, Ducháč Dominik, Pavlíček Miroslav, Kozler Jakub a Votruba Roman.
Trenéři: Linhart Jaroslav a Javůrek Jaroslav.

„K hladkému vítězství v obou zápasech stačil našim juniorům jen průměrný výkon. Výkonnost obou družstev je přeci jenom rozdílná. Nepodařila se reorganizace soutěže. Na změně se již údajně pracuje, ale tak je to vždy, když se podcení názory lidí, na kterých nejvíce záleží, neboť odborníků úředníků má tento stát bohužel víc než dost. Z hráčů si zaslouží pochvalu především Honza Plhal (libero družstva), který se musel v prvním utkání zhostit těžké role blokaře ( marodka družstva), a zhostil se jí na jedničku. Pochválit je třeba také Mirka Pavlíčka, který odehrál 4 utkání za sebou (13 setů), neboť hrál také za muže ve 2. lize proti vedoucímu týmu Slávie USK Plzeň ( 1:3, 3: 0),“ říká Jaroslav Javůrek.

Krajský přebor starších žáků pokračoval dalším kolem v tělocvičnách ZŠ Lada (Šluknovská). Volno v tomto kole mělo družstvo Jiskry Tanvald, a tak se očekával souboj zejména dvou nejlepších týmů - Slávie Liberec A a Lokomotivy Č. Lípa A.

Přeborník pojede tento kraj reprezentovat na Přebor České republiky do Jindřichova Hradce na přelomu dubna a května. Obě družstva se zatím střetla pouze jednou v Liberci a úspěšnější byl domácí tým Slávie Liberec. Celkem se tito soupeři potkají 4x a lepší se stane Přeborníkem Libereckého kraje. Toto kolo nepříjemně zasáhla chřipková epidemie a tak svou neúčast omluvila 2 družstva (Liberec B a M. Hradiště).

Rozhodující duel mezi A družstvy Liberce a Č. Lípy dopadl zcela jednoznačně ve prospěch domácí Lokomotivy. Náš tým konečně nastoupil v nejsilnější sestavě a svému soupeři nedal nejmenší šanci. Doufejme, že i v obou zbývajících zápasech budou všichni klíčoví hráči k dispozici.

Sestava Loko A: Radek Hurych- kapitán, Honza Jindřich, Dominik Ducháč, Daniel Calta, Jan Galabov, Pavel Čech, Roman Votruba, Patrik Šimon a Adam Hölzl.
Sestava Loko B: Jan Čechovský, Lukáš Kania, Michal Pipek, Jakub Vlnatý, Tomáš Kubišta, Jakub Růžička, Ondřej Horák, Petr Serbus a David Louda.

Loko Č. Lípa A – Slávie Liberec A 2:0

Slávie Liberec A – Loko Č. Lípa B 2:0

Další turnaj se odehraje 7. března v Liberci. Za týden čeká volejbalisty 3. kolo Českého poháru v domácích podmínkách v tělocvičnách ZŠ Lada. Náš tým se pokusí probojovat opět mezi elitu České republiky, tedy mezi nejlepších 8 týmů, což znamená obsadit 1. nebo 2. místo v osmičlenné skupině.