Českolipští vícebojaři si vládu nad krajem udrželi

Jablonec nad Nisou - Po úspěšném vystoupení závodníků AC Česká Lípa na halových vícebojích Libereckého kraje v únoru letošního roku se očekávalo, jak dopadne jejich vystoupení o uplynulém víkendu pod širým nebem v Jablonci nad Nisou.

13.6.2008

Vítězka Lucie Kalousková z AC Česká Lípa (uprostřed), vlevo je druhá Kristýna Nožičková z Jiskry Nový Bor a vpravo třetí Alena Kroutilová z Liberce. Foto: Deník/Miloslav Sviták

Závodníci se museli prát nejen se soupeři, ale chvílemi i s rozmary počasí. Po sobotním dusnu v neděli zapršelo, a to i na tak náročnou disciplínu, jako je tyč. Soutěž ukázala, že se českolipským vícebojařům na atletickém trůnu zalíbilo a nehodlají ho přenechat soupeřům z jiných oddílů.
V kategorii mužů si k titulu krajského přeborníka z halového sedmiboje přidal Jaroslav Hochmut i ten nejcennější, desetibojařský. Po soustředěném a bojovném výkonu získal 5251 bodů, čímž o 26 bodů porazil druhého Videckého z Mladé Boleslavi. Kvalitní bylo i 4. místo Marka Jakobiho, který nashromáždil 4779 bodů.
V kategorii žen se nezúčastnila vítězka halového pětiboje Natálie Válková, která šetřila síly na ligové boje, ale dokonale ji zastoupila Kamila Ajšmanová, jež v sedmiboji zvítězila s celkovým součtem 3545 bodů.
V kategoriích mládeže si nejlépe vedla dorostenka Lucie Kalousková. Ta získala titul ve své kategorii těsně před novoborskou Kristýnou Nožičkovou. V juniorské kategorii získala stříbro Tereza Musilová a bronz Hana Svitáková, bronzovou medaili získal také dorostenec Michal Šenfeld.
V sobotu se v Jablonci konal také krajský přebor v běhu na 3000 m překážek. Úspěšné vystoupení českolipských atletů potvrdila titulem v kategorii žen Veronika Hanzlová. Pro Cvikov pak vybojoval zlato v kategorii dorostenců v překážkovém běhu na 2000 m Jaroslav Til.
Atletická sezona je v plném proudu. Tuto sobotu pokračují druhým kolem ligové boje dospělých atletů, v neděli 15. června můžete vidět řadu úspěšných atletických nadějí při druhém kole přeboru družstev dorostu a juniorů na stadionu u Ploučnice.

13.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli nakloněnému kmenu vánoční jedle na Mírovém náměstí se vedení radnice rozhodlo o odstranění stromu kvůli bezpečnosti. Ráno zde začínají Vánoční trhy.
4

Poryv větru naklonil v Jablonci jedli. Hrozilo, že se vánoční strom zřítí

Osobně vyzvednout nový exponát přijela do českolipského Fehreru starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná.
4

Němce nadchlo muzeum. Nyní mu darovali starou stříkačku

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Policisté počtvrté vybrali nejlepšího okrskáře Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zvítězil Jan Horáček z Příšovic.

Jan Rázl z Nového Boru se stal mistrem ČR ve čtyřhře

Liberec, Nový Bor - Tři medaile získal novoborský sportovec Jan Rázl, který hájí barvy Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci na mistrovství České republiky jednotlivců kategorie do 13 let, jehož se v Harcově zúčastnilo celkem 88 žáků a žákyň.