Drtivým vítězstvím 5:0 nad týmem Líný F.Š.I. završili vítěznou jízdu premiérovým neoficiálním mistrovstvím ČR v malém florbale Medvědi Severu.
Sestava složená z extraligových hráčů severočeských týmů nedala v play-off šanci žádnému ze spolufavoritů turnaje.
Ve čtvrtfinále vyřadila BezBuka tým (Kladno) a v semifinále Dosvině (Sparta Praha). Za Medvědy Severu nastoupili dva trenéři FBC Česká Lípa, Štěpán Slaný a Štěpán Motejzík, kteří také turnaj ve třech českolipských tělocvičnách spolupořádali.
Do České Lípy se o víkendu sjelo na 250 florbalistů a florbalistek z 40 oddílů, aby si zpestřili závěr florbalové sezony a také zasoutěžili v naší zemi zatím neorganizovaných individuálních disciplínách. Ze sílícího českolipského florbalového zázemí bylo pro účely turnaje složeno 6 mužských týmů a 1 ženský.
Vedle zmiňovaných trenérů místního FBC se nejlépe umístili Pekárek, Mazurek, Semelka a Paleček, kteří nastoupili za druhé Líný F.Š.I. (doplněni o liberecké hráče). V silné konkurenci zejména pražských týmů se do play-off žádný další českolipský celek neprobojoval. Nejblíže k čtvrtfinále měli hráči THC Players a Čalamáda.
V ženské části turnaje získaly pohár pro vítěze florbalistky druholigového Litvínova. Za celý turnaj neztratily ani jeden bod a ve finále porazily přesvědčivě prvoligovou Mladou Boleslav 5:1. K premiérovému titulu je vedla velká naděje českého florbalu Lucie Paulovičová. Ta svůj talent prokázala i v individuálních soutěžích, když vyhrála jak v rychlosti střelby (130 km/h), tak v rychlosti brankářského výhozu (110 km/h).
Českolipské Radiačky skončily v branách čtvrtfinále, když prohrály až na samostatné nájezdy s Českými Budějovicemi.
Velkým zpestřením turnaje byly soutěže jednotlivců Salming Shooting Contest, kterých se účastnila polovina hráčů turnaje. Název zastřešuje soutěže v tvrdosti (rychlosti) střelby, rychlosti brankářského výhozu a přesnosti střelby.
„Tuto akci, první podobného rázu v České republice, jsme uspořádali po vzoru skandinávských contestů,“ přiblížil původ soutěží Štěpán Slaný.
Slaný se také účastnil klání v rychlosti a přesnosti střelby. V obou disciplínách skončil těsně druhý. „Vůbec jsem se na to nepřipravoval. U přesnosti jde o přehled a trochu také o náhodu, v tvrdosti střelby je to otázka spíše síly než nějaké techniky,“ řekl po turnaji Slaný.
Nejtvrdší střelu měl Jiří Mikšovský (eLtým, Praha-Vinohrady), který poslal míček k měřícímu zařízení rychlostí 179 km/h, což je jen o necelých 10 km/h méně než světový rekord Švéda Johanssona. Nejpřesnější mušku prokázal Filip Šulc z Mladé Boleslavi.

Statistiky

Semifinále mužů: Medvědi Severu – Dosvině 7:4, Líný F.Š.I. – Budějice 4:2.
O 3. místo: Budějice – Dosvině 4:2.
Finále: Medvědi Severu – Líný F.Š.I. 5:0.
Nejlepší střelec: Michal Jedlička (Medvědi Severu) – 25.
Nejlepší brankář: Josef Macek (Budějice).
Nejužitečnější hráč: Jan Krupička (Líný F.Š.I.).
Pořadí žen: 1. SK Bivojky Litvínov, 2. ŠKO ENERGO Mladá Boleslav, 3. FBC Záporno.
Nejlepší střelkyně: Paulovičová (SK Bivoj Litvínov) –13.
Nejlepší brankářka: Moozová (SK Bivoj Litvínov).
Nejužitečnější hráčka: Leierová (ŠKO ENERGO Mladá Boleslav).