Právě dnes startuje pod záštitou města Česká Lípa první ročník největšího celorepublikového turnaje v malém florbale.
Na Salming Floorball Games 2008, což je název této unikátní akce, se do České Lípy sjede na 250 hráčů z celé ČR, od extraligových borců a reprezentantů, až po hráče z nejnižších soutěží.
„Zlákala je šance zúčastnit se atraktivního florbalového podniku, jenž nemá v České republice obdoby. Pro většinu florbalistů a florbalistek je to možnost zažít příjemnou změnu po dlouhé a náročné ligové sezoně, ale i prestižní souboj o neoficiální titul Mistra ČR v malém florbale,“ říká o akci Štěpán Motejzík, jeden z organizátorů akce, který sám také v turnaji nastoupí za tým Medvědi Severu.
Florbalový svátek, který naše město zažije, bude současně probíhat na třech místech – hala TJ Lokomotiva, SOŠ a SOU Uran a Gymnázium Česká Lípa. Od pátečního odpoledne (první zápasy začínají v 16.50) až po nedělní odpoledne bude probíhat maratón 148 zápasů.
Nastupovat proti sobě budou čtveřice hráčů (3 v poli + brankář), přičemž se bude hrát na 1x15 minut. Kromě samotných zápasů mají pořadatelé připraveny také doprovodné akce pro zpestření turnaje. „Připravili jsme ve spolupráci s partnerem doprovodné soutěže pro jednotlivce: akci na měření rychlosti střelby, souboj v přesnosti střelby nebo rychlosti brankářských výhozů. O záštitu nad projektem jsme úspěšně požádali vedení města a pro zástupce města a médií také připravujeme propagační V.I.P. utkání ve finálový den turnaje,“ dodává Štěpán Motejzík. Zmiňované V.I.P. utkání bude dle harmonogramu vklíněno mezi závěrečné souboje o stupně vítězů, které začínají v tělocvičně SOŠ a SOU Uran v neděli od 12.40 (finále začíná v cca 14.20).


Časový harmonogram


Pátek:
16.50 – 20.50:
zápasy základních skupin (tělocvičny: TJ Lokomotiva, SOŠ a SOU Uran a gymnázium). Před začátkem zápasů probíhá registrace do dovednostních soutěží.
Sobota:
8.30 – 18.30:
zápasy základních skupin
17.15 – 20.30: zápasy nadstavbové části. V průběhu celého dne probíhají dovednostní soutěže (tělocvičny TJ Lokomotiva, SOŠ a SOU Uran a Gymnázium Česká Lípa).
Neděle:
8.30 – 11.00:
zápasy nadstavbové části
10.35 – 13.20: zápasy play-off
12.40: o 3. místo – ženy (tělocvična SOŠ a SOU Uran)
13.05: V.I.P. utkání (tělocvična SOŠ a SOU Uran)
13.30: finále – ženy (tělocvična SOŠ a SOU Uran)
13.55: o 3. místo – muži (tělocvična SOŠ a SOU Uran)
14.20: finále – muži (tělocvična SOŠ a SOU Uran).