Do nově zrekonstruované plavecké haly se sjedou veteráni z celé Evropy, aby změřili síly na 25. ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky, jenž je zároveň 9. ročníkem Korunní Cupu.
Po loňském přesunutí do Děčína (z důvodu rekonstrukce) se tak v České Lípě naváže na tradici závodů, které začal na konci minulého století pořádat místní oddíl Seals Masters Česká Lípa.
Na plavce čeká bezesporu důstojné prostředí, v němž ocení především možnost relaxace ve vířivkách po odplavaných disciplínách. Navíc z nich budou mít dobrý výhled na závodníky v dalších rozplavbách. Organizátoři rozhodli o termínu závodů dlouho dopředu, s ohledem na plánované otevření bazénu. O tom, že to nebyla sázka do loterie, ujišťuje zástupce předsedy oddílu Seals Masters Zdeněk Novák: „Neobávali jsme se, že se bazén nestihne otevřít, protože všechny práce probíhaly podle harmonogramu, což jsme průběžně sledovali. Vše se zdárně vyřešilo a my se už těšíme na nové prostředí, díky kterému budou závody zajímavější.“
Kromě individuálních závodů a štafet se bude bojovat také o putovní pohár mezi oddíly. „Hlavními favority na prvenství v hodnocení oddílů jsou Plavecký klub Brno a Neptun Masters Praha,“ říká Zdeněk Novák. Ani 15 českolipských plavců však nebude bez šancí. V minulých letech se také pravidelně umísťovali na stupních vítězů, ale v konkurenci více než 250 závodníků to budou mít těžké. Závody budou probíhat v sobotu i v neděli od 9 hodin.