Dopolední kvalifikaci nejlépe zvládla Kateřina Bělková, která postoupila mezi finálovou osmičku z prvního místa. David Matoušek a Tereza Kozáková se kvalifikovali z druhého místa, rovněž českolipská Jana Václavíková prošla kvalifikací bez zaváhání.

Samotné finále na obtížných cestách 12metrové stěny bylo pak velice dramatické. Matoušek neuhájil své postavení z kvalifikace a skončil třetí. „Bylo to Davidovo nejhorší umístění v celém seriálu. Ani Katka Bělková neobstála v roli favoritky a patřilo jí stříbro, avšak plně ji nahradila perfektním výkonem další naše závodnice Tereza Kozáková,“ pochlubil se trenér Petr Mánek a doplnil, že obtížná místa ve stěně zvládla jeho svěřenkyně riskantními dynamickými kroky, a tak se mohla radovat z nejvýše dosaženého bodu finálové cesty.

„Je to moje nejcennější vítězství v letošním roce. Nevěřila jsem, že porazím i Kačku Bělkovou, protože je nejlepší ze všech,“ sdělila po závodě Kozáková. Svou kategorii vyhrála velice pěkným výkonem i českolipská Jana Václavíková.

Výsledky 4. závodu

TENDON CUP :
1. Tereza Kozáková, 2. Kateřina Bělková (obě Jiskra N. Bor), 3. Hana Sysová (Praha).
1. Matěj Burda (Hřensko), 2. Marek Oubrecht (Trutnov), 3. David Matoušek (N. Bor)
1. Jana Václavíková (Č. Lípa), 2. Michaela Tokárová (Trutnov), 3. Barbora Černá (Hřensko).