Jedná se o sérii pro amatérské i zkušenější závodníky v profesionálních podmínkách autodromu, který má bohaté zkušenosti s pořádáním těch největších sportovních akcí a kde sídlí i Centrum kurzů bezpečné jízdy, kde se školí řidiči automobilů i motocyklů pro běžnou i sportovní jízdu.

Dosavadní tři závody seriálu přinesly tři různé vítěze, a tak je otázkou, jestli bude tento trend pokračovat i dále. Vyrovnanost nejen špičky startovního pole v boji o vteřiny je veliká, a proto předpovídat vítěze čtvrtého závodu není rozhodně nic jednoduchého. Nepomáhá tomu ani nejasná předpověď počasí na sobotu a o tom, zda-li se v Sosnové budeme klouzat na sněhu, nebo na mokré trati se rozhodne asi až na poslední chvíli.

Okruhová trať je namotána opět jiným způsobem než v předchozích závodech série. Tradičně zrádná a pořádně kluzká první zatáčka autodromu je tentokrát ještě ztížená tím, že se jede v protisměru, a tak se mají účastníci na co těšit.

Více informací o MOGUL driving cupu 2015 včetně přihlášek, propozic a kalendáře a o dalších akcích Centra kurzů bezpečné jízdy a autodromu Sosnová najdete na www.autodrom.cz

Petr Eliáš