Pokračuje tak v nadějné kariéře cyklistického závodníka, čehož bude důkazem i účast na mistrovství světa juniorů na silnici, které se pojede ve dnech 12.-20. 7. v Jihoafrické republice.
Aleš Vojta se sportu věnoval již od raného věku, kdy začínal se sjezdovým lyžováním. Současně také hrál basketbal a dělal judo.
„V rámci letní přípravy na zimní lyžařskou sezonu jsem se v deseti letech dostal ke svým prvním cyklistickým závodům přes svého bratrance Petra Sadílka,“ vysvětluje Aleš Vojta svou cestu k cyklistice.
Po prvních úspěších na závodech pro širokou veřejnost se dostal i na závody českého poháru, kde si ho všiml Jaroslav Lacina, u kterého pak tři roky působil v teamu VC PEK Servis Kolín.
Na Sportovním gymnáziu Dr. Randy v Jablonci nad Nisou se začal již naplno věnovat silniční a horské cyklistice pod vedením bývalého reprezentačního trenéra MTB Miloslava Hollósiho v teamu Klub cyklistů Kooperativa Sportovní gymnázium Jablonec nad Nisou. Dostavily se první úspěchy a účast na světových pohárech v Belgii a Rakousku a na mistrovstvích Evropy. Mezi úspěchy Aleše Vojty patří i 11. místo z loňského mistrovství Evropy v Sofii.
Mladý závodník nezapomíná ani na ty, bez kterých by takových výsledků nemohl dosáhnout. „Rodiče mě podporují hlavně finančně, ale i psychicky. Určitě jim patří velký dík,“ říká Aleš Vojta, kterému letos bude 18 let.
V nejbližší době nadějného závodníka čeká zatím nejdůležitější závod jeho kariéry, a to mistrovství světa v Jihoafrické republice, které se koná 12.-20. 7. 2008.
Doma se teď účastní 3.-6. 7. etapového závodu Junior Tour Blovice a potom bude 24.-27. 7. startovat na mezinárodním etapovém závodu v Lanškrouně.