Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklisté českolipského klubu MS Auto sbírali přes léto úspěchy

Česká Lípa - Ačkoliv v posledních týdnech letní počasí vybízelo spíše k odpočinku, českolipští cyklisté silničáři, členové Sportovního klubu MS AUTO, rozhodně nezaháleli a dávali o sobě řádně vědět.

16.9.2012
SDÍLEJ:

Českolipské kvarteto Šulc, Janata, Slavík a Német na trati MČR družstev v Račicích.Foto: Archiv MS Auto Česká Lípa

Jedním z hlavních vrcholů sezony pro mládežnickou část týmu byla účast na dvou závodech Mistrovství České republiky.

Talentovaná mládež se zaskvěla

Nejprve na kadety čekalo MČR v časovce družstev na 40 km. Ke stálým tahounům Danielu Janatovi a Matěji Slavíkovi se přidal novoborský talent Michal Német, který od příští sezóny posílí klub MS AUTO a trojici na kvarteto doplnila posila z Bakova talentovaný Jakub Šulc. Chlapci dostali za úkol, na trati vytyčené podél veslařského kanálu v Račicích, s několika technicky náročnými zatáčkami, zajet čas pod 1 hodinu.

Od startu šlapalo družstvo jako dobře namazaný stroj a drželo pravidelný rytmus. Zhruba v polovině trati došly síly Michalu Németovi a do cíle tak zbývalo ujet 20 km ve trojici. V posledním kole dokázali chlapci dokonce ještě zrychlit a výsledkem nakonec bylo 12. místo a čas 59 min. 51 vteřin, rychlostní průměr nad 40 km/h a skalp dvou družstev.

O dva dny později se konalo MČR v hromadném závodě jednotlivců na členitém a kopcovitém okruhu u Třebušína. Jako první se představila z českolipských nadějí třináctiletá Nikola Pekárková. Všestranná sportovkyně, kombinující s cyklistikou i florbal, se ještě v prvním kole ze tří držela hlavní skupiny favoritek a zdálo se, že má zaděláno na velký úspěch. Bohužel ve druhém kole přišel nešťastný defekt zadního kola a i přes rychlou výměnu kola z mechanického vozu nabrala ztrátu, kterou již do cíle nedohnala. Přes slzičky zklamání to byly pro Nikolu cenné zkušenosti na prahu její počínající kariéry v pelotonu.

V mistrovském závodě kadetů, v konkurenci cca 70 závodníků, zanechali v závodě na 77 km dobrý dojem, a to jak Daniel Janata, tak Michal Német. Oba chlapci byli před dosud nejprestižnějším závodem ve své kariéře viditelně nervózní, ale na trati si hned od startu počínali bojovně. Úvod se lépe vydařil Michalu Németovi, který se po rozdělení pelotonu ve třetím kole držel ve druhé hlavní skupině. Ve skupině o minutu za ním bojoval Daniel Janata. Důležitý moment přišel ve čtvrtém kole, kdy se ze třetí skupiny odpoutal Janata a dojel Michala Németa. Oba chlapci začali okamžitě spolupracovat a nasadili rychlé tempo.

Po zdolání nejtěžšího stoupání skvěle zabral Janata, který v těchto fázích chytil správný rytmus a ve zbývající části závodu dojížděl jednoho soupeře za druhým a stoupal pořadím stále výš. Vyčerpaný Német, kterému znatelně ubývaly síly, takticky vyčkal na skupinku za ním, se kterou vydržel až do cíle, ve kterém předvedl dlouhý a krásný sprint. V konečném pořadí skončil Janata na 30. místě a Német na 44. místě.

Uspěli i dospělí borci MS Auto

Pozvánku na závod Slovenského poháru do Kláštora pod Znievom Sportovní klub MS AUTO jako každoročně přijal a na dvoudenním svátku cyklistiky poblíž Martina, se jeho závodníci představili hned v několika kategoriích. Své vítězství z loňska na trati dlouhé 51 km obhájil Josef Semerád a skvělý výkon na trati s 12 km dlouhým stoupáním předvedl i Daniel Janata, který v kategorii kadetů v boji skupinky o páté místo dospurtoval nakonec jako desátý. O malou chvíli za ním na 14. místě dorazil i Matěj Slavík. Pro starší žáky byla připravena časovka do vrchu na 11 km.

Nikola Pekárková časem lehce přes 24 minut skončila jako druhá z dívek a celkově 14. mezi chlapci. O den později se Josef Semerád představil i v prestižním závodě poháru masters na 102 km. V rychlém závodě, kdy i přes dvojí zdolávání 12 km dlouhého stoupání na Vríckovské sedlo, byl rychlostní průměr kolem 39 km/h a jelo se stejně rychle jako v kategorii ELITE, se udržel v čelní skupině favoritů až do poloviny posledního kopce. Výsledkem pak bylo 11. místo v silné konkurenci.

Kvalitní najeté kilometry a získané sebevědomí pak členové klubu zúročili v dalších závodech Českolipského silničního poháru. V závodě DAAK tour ve Skalici skončil Daniel Janata na třetím místě, dobře zajeli i ostatní a plejádu umístění na stupních vítězů získali pro klub v dětských kategoriích Michal Musil, Dominik Nováček, Adéla Kopecká, Adéla Kvapilová a Martin Semerád.

První ročník časovky do vrchu Lužický hrb, kterou na trase Rousínov chata Luž, připravil oddíl Bohemie Nový Bor, vyhrál ve své kategorii Daniel Janata, který šokoval celkovým čtvrtým nejrychlejším časem i mezi dospělými. Na třetím místě v kategorii kadetů dojel v dobrém čase Matěj Slavík a těsně pod stupínky zůstal mezi čtyřicátníky na čtvrtém místě Josef Semerád. Pro vítězství v kategorii nad 60 let si přijel s přehledem nejzkušenější člen týmu Miroslav Hanus.

Zatím poslední akcí, na které se cyklisté v tradičních červených dresech představili, byl Tour de Zeleňák v Rumburku, kde se prezentovalo téměř 500 cyklistů z ČR a Německa. V závodě nebyly vypsány mládežnické kategorie, přesto si pro skvělé 23. místo celkově přijel opět Daniel Janata a o chvíli za ním pak dorazili na 39. a 40. místě Matěj Slavík a Josef Semerád, kteří se jen se štěstím vyhnuli pádu ve své cca 20. členné skupince asi kilometr a půl před cílem. Tradiční závod byl oslavou cyklistiky, podél celé trati stály špalíry diváků, kteří hnali jezdce vpřed, jak na velkém profi závodě. Trať, na které není metr rovného místa, byla tentokrát smolná pro Petra Nováčka a Miroslava Hanuse, kteří měli na trati defekt a přijeli do cíle se ztrátou.

Čekají je poslední dva závody

V závěrečné části sezony vrcholí posledními dvěma závody Českolipský silniční pohár, ve kterém si borci z klubu MS AUTO stojí zatím velmi dobře a klub má také pozvání na premiérové městské kritérium na náměstí v Kolíně, které využije opět k propagaci českolipské silniční cyklistiky. (jse)

Autor: Redakce

16.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení