Téměř kompletní tým se představil na premiérovém ročníku hromadného závodu v Grabštejně, který pořadatelé nazvali Okolo 80 dubů. Závod byl mimo jiné také dalším dílem seriálu Českolipský silniční pohár.

Na účastníky hlavních kategorií čekal vzorně připravený 13,5 km dlouhý okruh s asfaltem dobré kvality, který závodníky z Grabštejna zavedl přes Václavice a Bílý Kostel zpět k místu startu. Na okruhu téměř nebyl rovný úsek, většinou se jelo buď do táhlého stoupání nebo dlouhými sjezdy. Kořením bylo zhruba 300 metrové cílové stoupání se zhruba 14% sklonem, které se s přibývajícími počty okruhů zajídalo a stávalo se těžším a těžším.

Nový závod přilákal na start kvalitní cyklisty i z řad špičkových profesionálů, v čele s Vojtěchem Hačeckým, Jiřím Šormem (oba Elkov Author) a Jiřím Novákem (DMT racing team), dorazili i zástupci silných oddílů z Německa. Bylo zřejmé, že závod bude mít vysokou sportovní úroveň. Je potěšitelné, že od počátku 81 km dlouhého závodu se v popředí závodu pohybovaly i typické červené dresy klubu MS AUTO, hlavně zásluhou Jaromíra Svobody a Rudolfa Reichelta.

Skvěle vyšel závod zejména Jaromíru Svobodovi, který se lehce a suverénně držel mezi favority a po zásluze si dosprintoval pro třetí místo ve své kategorii a desáté místo celkově. O celkovém vítězi rozhodl únik čtveřice největších favoritů, z nichž nejvíce sil v cílovém stoupání měl Vojtěch Hačecký (Elkov Author).

Spravedlivá trať a nemilosrdné vedro dokonale prověřily schopnosti a morálku závodníků. Mnozí z nich závod nedokončili. Cyklisté týmu MS AUTO závod zvládli všichni a dosáhli pěkných umístění. Největší příděl přinesly do sbírky úspěchů závody mládežnických a žákovských kategorií, kde se prosadili odchovanci klubu MS AUTO na stupně vítězů.

Výsledky členů MS AUTO v závodě Okolo 80 dubů

Kat. muži do 29 let.: 3. Jaromír Svoboda, 10. Dominik Hašek.
Kat. muži do 39 let: 11. Pavel Veselý.
Kat. muži do 49 let: 7. Rudolf Reichelt, 11. Josef Semerád, 18. Petr Nováček.
Kat. muži nad 60 let: 4. Miroslav Hanus.
Kat. kadeti a junioři: 6. Adam Janda.
Kat. starší žáci: 2. Martin Lamač, 3. David Anderle.
Kat. mladší žáci: 2. Mikuláš Kmoch, 3. Tobiáš Vondra, 6. Jakub Vávra.
Kat. děti do 10 let: 1. Štěpán Kmoch.

Autor: Josef Semerád