V tradiční sváteční termín se v Kněžmostě koná oblíbená časovka dvojic na 40 km. Nejinak tomu bylo i letos. Tým MS AUTO postavil tři dvojice. V kategorii součtu věku do 70 let zajelo skvělý čas duo Jan Matoušek a Martin Daňko, které podlehlo jen dvojici účastníků Českého poháru ze Slavie Praha a vybojovalo tak druhé místo.

V celkovém umístění třetí dvojici měl tým MS AUTO poloviční zastoupení, osobou Dalibora Harbuta, který spojil své síly s Petrem Kvapilem z novoborské Bohemie. Na stupních vítězů byly tedy českolipské barvy řádně vidět, a to i díky druhému místu dvojice Josef Semerád a Petr Nováček, kteří startovali v kategorii součtu věku nad 70 let. Naprázdno tak ze závodu vyšli mladíci Milan Troiak a Radek Laci, kteří však nasbírali na členité a větrné trati cenné zkušenosti.

Ve výborných výkonech pokračoval druhý den Jan Matoušek, který se zúčastnil hromadného závodu v rámci poháru SAC Bělá pod Bezdězem na 35 km. Sólově zaútočil již krátce po startu a vyprovokoval zdařilý únik čtveřice uprchlíků. Z této skupiny pak ukázal nejrychlejší spurt v cílovém stoupání a s náskokem 20 m bezpečně proťal cílovou pásku ve vítězném gestu.

Poslední víkendový den se tým MS AUTO rozdělil. Jedna část týmu startovala na tradiční časovce horských kol na Jedlovou a zbytek týmu odjel na hromadný závod Severočeské amatérské ligy. Mezi bikery se českolipským cyklistům dařilo skvěle. Důkazem je druhé místo Jana Matouška v elitní kategorii a absolutně druhý nejrychlejší čas dne. Potěšitelné je, že se dařilo i mladým akvizicím klubu, jak David Kubík v kategorii kadetů, tak Matěj Volf v kategorii juniorů obsadili shodně bronzovou příčku. Dobré časy zajeli i Pavel Chotěnovský a Dalibor Harbut.

Zbytek týmu se představil v rámci Severočeské amatérské ligy na hromadném závodě Okolo Nechranické přehrady. Na závodníky čekalo 75 km v osmi kolech, žáci pak jeli na kola dvě. Právě v této kategorii zabojovala Kateřina Růžičková a po sólo jízdě na větru získala cenné druhé místo a spoustu bodů do celkového pořadí.

Dospělé kategorie startovaly hromadně najednou a od počátku to byl pěkný kvapík. Peloton se na větru brzy potrhal na několik skupin. V té druhé bojovali Petr Lukáš a Martin Daňko, který měl v seriálu SAL premiéru, za nimi pak Josef Semerád a ještě v pořadí hlouběji zbývající dva členové týmu, Radek Laci a Milan Troiak.

Martin Daňko skvěle zabojoval a ve spurtu vyhrál souboj druhé skupiny, Petr Lukáš nadějné umístění neudržel a o minutu zaostal. Z následující skupiny čtyři kola před cílem odjel Josef Semerád a ve spolupráci s Fabišovským trochu vylepšil své pořadí, ale závod si prohrál sám hned v prvním kole, kdy ve fázi selekce pelotonu na větru byl příliš vzadu.

Celkově však cyklisté MS AUTO přidali další cenné body do soutěže týmů a drží po třech závodech medailové příčky.