Ještě před tím ale mnozí členové týmu dokázali zaznamenat řadu cenných úspěchů a kvalitních umístění. Poprvé zavítala výprava v červenožlutých dresech do Železného Brodu, kde se na krásném povrchu jela časovka do vrchu s názvem Memoriál Václava Vele. Výsledkově zazářili především mladí členové týmu.

Vydařené časovky

V kategorii žáků obsadil po krásném těsném souboji Dominik Nováček druhé místo. Prvenství ve své kategorii pak zaznamenali Jaromír Svoboda (junioři) a Radek Kuchařík (kadeti).

Mezi dospělými se v početném startovním poli prosadili i Rudolf Reichelt (6.), Josef Semerád (11.) a Tomáš Bek (12.). Charakter tratě byl v Železném Brodě poměrně neobvyklý, Zhruba prvních pět kilometrů z osmi vedlo spíše po rovině a stoupání bylo až v samotném závěru. Většina favoritů osedlala časovkové speciály.

Další časovka do vrchu Lužický vrch už byla čistokrevnou vrchařskou záležitostí. Pořadatelé z klubu Bohemie Nový Bor na 10,5 kilometrech trati zahrnuli mj. těžký výjezd z Dolní Světlé na Luž. Zdejší velmi prudké úseky řádně potrápily většinu účastníků, naopak zas dovolily prosadit se výborným vrchařům.

Z členů klubu MS AUTO zajel famózní čas Tomáš Bek, který zvítězil v kategorii do 39 let a čas, ještě o 15 vteřin rychlejší, pak Rudolfu Reicheltovi stačil na 3. místo v nejnabitější kategorii do 49 let. Smůlu měl Petr Nováček mladší, který závod nedokončil.

Mezinárodní závody

Ve stejnou dobu hájili ve slovenském Kláštoru pod Znievom jméno českolipské cyklistiky Josef Semerád a Jaromír Svoboda. Zatímco Svobodovi se v kategorii juniorů závod nepodařilo dokončit, Josef Semerád dokázal obhájit prvenství z loňského roku a o den později v závodě kategorie Masters do 49 let v konkurenci jezdců ze Slovenska, Anglie, Rakouska a Maďarska dojel na ve spurtu skupiny o sedmé místo na 11. příčce.

O kvalitě závodu svědčí rychlostní průměr téměř 40 km/h na 102 km tratě, na které se jel dvakrát zhruba 12 km kopec.

Na stupních vítězů

Zatím posledním hromadným závodem, který cyklisté českolipského klubu absolvovali, byl tradiční DAAK tour ve Skalici. Po návratu z prázdnin byla potěšující hojná účast mládežnické části týmu, která se i zde dokázala výrazně prosadit. V souboji starších žáků a 6 kol obsadili členové MS AUTO kompletní stupně vítězů v pořadí Adéla Kopecká, Vojtěch Kunc a Dominik Nováček. V závodě dětí se pak blýskl Miloš Holec na místě druhém a jeho sestra Štěpánka na místě třetím.

Závod zdárně dokončili čtvrtá Lucie Valešová a sedmý Martin Semerád. V hlavním závodu na 80 km přijeli do cíle v první skupině Tomáš Bek (3.) a Rudolf Reichelt (5.). O kousek za nimi pak vítězný junior Jaromír Svoboda svým výkonem dal zapomenout na nevydařené závody na Slovensku. Pochvalu zaslouží i stále se nenápadně zlepšující kadet Radek Kuchařík.

Dalšími akcemi, na které se cyklisté českolipského klubu MS AUTO chystají, jsou v nejbližší době Tour de Zeleňák a Podbezdězský závod, kde by se měla ukázat opět početná cyklistická ekipa.

Josef Semerád