Dlouhou zimní přestávku si účastí v seriálu Grog cup krátil suverénním stylem Jan Matoušek, který seriál závodů okolo Bělé pod Bezdězem jednoznačně ovládl. Až do středních Čech si na počátku dubna dojel pro vítězství mezi juniory v závodu První šlápnutí Matěj Volf.

Nejlepší dojem zanechala též dvojice Matoušek a mladá Kateřina Růžičková v časovce v Jabkenicích, kdy Matoušek zvítězil absolutně nejrychlejším časem a Růžičková vyhrála v mládežnické kategorii.

Ten pravý start pro většinu členů týmu nastal však až uplynulý víkend, kdy se tým rozdělil na několik částí. Úvodní časovkou v Českém Dubu odstartovala nejen tradiční soutěž Extraliga masters, ale zároveň i zbrusu nový seriál O pohár VZP Libereckého kraje. Pořadatelé obou soutěží přizpůsobili kategorie potřebám pořadatele. Na 18 km dlouhé, dobře připravené trati, jejíž parametry velmi znesnadňoval silný vítr, se představila pětice členů MS AUTO.

Všichni startovali v kategorii příchozích a dvojice Martin Daňko a Josef Semerád tuto kategorii zcela ovládla. S náskokem tří vteřin zvítězil časovkářský specialista Daňko před o deset let starším Semerádem. Oba dosáhli rychlostního průměru 41 km/h a v rámci absolutního pořadí obsadili mezi 128 startujícími, 26. resp. 27. místo. Pro Martina Daňka je úspěch o to sladší, že to byl jeho první start v červeném dresu klubu MS AUTO.

Další část týmu se představila na úvodním podniku Severočeské amatérské ligy v Lomu u Litvínova. Na účastníky čekala také časovka na známé trati do Braňan a zpět. Potěšitelné je, že si skvěle vedly nejmladší naděje českolipské cyklistiky. Žákovskou kategorii suverénně ovládla Kateřina Růžičková a získala cenné vítězství.

Mezi juniory plála o první příčky vyrovnaná bitva, ve které hrála důležitou roli každá vteřina. Nakonec těsně medailové příčky unikly Matěji Volfovi, ale o tomto šikovném chlapci jistě ještě letos mnohokrát uslyšíme.

Ve spojené kategorii mužů od 19 do 39 let, v nejnabitější elitní společnosti zajel skvělý pátý čas Jan Matoušek a potvrzuje, že vyzrál do věku a výkonnosti, kdy se může měřit i s ostřílenými a špičkovými kluby protřelými jezdci na vrcholu sil. Cenné páté místo patří i Petru Lukášovi v kategorii mužů nad 40 let.

O den dříve se Matoušek společně s Daliborem Harbutem představili na Mistrovství ČR akademiků v časovce v Třebušíně. Oba zajeli na členité trati na hranici svých možností a odváží si páté, resp. desáté místo.

Horská kola a závody organizované lidmi kolem Romana Polanského v České Lípě si nenechali ujít členové klubu, tíhnoucí k horským kolům. V kategorii kadetů podal skvělý výkon mladičký David Kubík, který po 2. místě v sobotním sprintu o den později zvítězil v hlavním závodě. Dařilo se také dvojici Dalibor Harbut a Martin Svoboda, kteří obsadili v kategorii elitních jezdců 5. resp. 12. místo.