Cyklisté na vítězné vlně: Jarní časovka se vydařila hlavně juniorům

Česká Lípa - Závodní sezona cyklistů silničářů českolipského klubu SK MS AUTO nabrala v závěru měsíce května nejvyšší obrátky.

3.6.2013

Tým MS Auto.Foto: archiv klubu

Několik jezdců se zúčastnilo krajských přeborů v časovce jednotlivců v Lenešicích u Loun.

Pro cyklisty z poloviny krajů naší republiky byl připraven krásný 14 km dlouhý okruh, který žáci a kadeti absolvovali jednou a junioři a muži 2x. Pro cenné 3. místo mezi kadety si dojel Radek Kuchařík.

„Na mokré silnici se mi od počátku dařilo držet rovnoměrné tempo. Ani v kopci v polovině trati jsem se necítil zle a závěrečné klesající kilometry do cíle jsem, vzhledem k omezeným převodům, točil co nejvyšší frekvencí šlapání," hodnotil svou jízdu Kuchařík. Juniorská a mužská kategorie byla poznamenána rozmary počasí, kdy se jelo za deště a silného větru.

Mezi juniory na 6. místě v rámci Libereckého kraje dojel Jaromír Svoboda, který v takto těžké konkurenci startoval poprvé. Trať o délce 28 km v nepřetržitém dešti čekala i na kategorii mužů (3. místo Josef Semerád).

Jarní časovka s VZP

Na domácí trati se široký kádr jezdců MS AUTO představil na závodu, který klub sám pořádal, a tím byla tradiční Jarní časovka s VZP. Jestliže den před tím bylo počasí na krajských přeborech deštivé, pak v den startu Jarní časovky se ještě navíc přidal citelný chlad (8 stupňů).

Na 2 km dlouhé trati si v těchto těžkých podmínkách svůj závod prožili starší žáci a děti. Zde v obou případech dominovali odchovanci MS AUTO, mezi kterými se představilo několik nových talentů. Dvojice žáků si troufla i na „velkou" trať, tedy 18 km z České Lípy přes Zákupy a Božíkov, na Srní a Ramš.

Z dospělých účastníků Jarní časovky prolétl trať nejrychleji Tomáš Malík (SSC Ž. Brod), trochu smůly měl jeden z favoritů Michal Guse, který dojel na prázdné přední galusce, přesto stihl ve své kategorii uhájit vedení.

Jako obvykle byla nejkvalitněji obsazena kategorie mužů 40 - 49 let, kde překvapivě dominoval Jan Valeš, před specialistou Martinem Šléglem, za kterým se umístilo duo Josef Semerád, Petr Nováček. Kategorie kadetů a juniorů byly zcela v režii domácích závodníků a zejména sedmnáctiletý Jaromír Svoboda předvedl velmi rychlý čas.

Druhý červnový víkend Sportovní klub MS AUTO pořádá oblíbenou časovku do vrchu s názvem Českolipské Kozly.

Jarní časovka s VZP v České Lípě

Muži 19-29 let: 1. T. Malík, 2. J. Nechanický (oba SSC Železný Brod).

Muži 30-39 let: 1. M. Guse (KOVO Praha), 2. J. Nádvorník (Děčín), 3. M. Živný (KC Lbc), 4. T. Bek (MS AUTO).

Muži 40-49 let: 1. J. Valeš (Bohemie N. Bor), 2. M. Šlégl (BMC), 3. J. Semerád, 4. P. Nováček (oba MS AUTO).

Muži 50-59 let: 1. P. Lauda (Všetaty), 2. J. Peterka (Č. Lípa), 3. T. Fiala (SKP Č. Lípa).

Muži nad 60 let: 1. J. Koloc (ACC Ml. Boleslav), 2. M. Herbert (KB Rumburk), 3. O. Slaměný (Sauer Žandov).

Junioři 17-18 let: 1. J. Svoboda (MS AUTO), 2. L. Petrásek (Schrödinger)

Kadeti 15-16 let: 1. M. Német, 2. R. Kuchařík (oba MS AUTO), 3. V. Měsíček (Bike sport Ústí).

Ženy nad 30 let: 1. L. Matějčková (Kola Brabec Rumburk), 2. H. Prokopová (D. Podluží)

Dívky 15-18 let: 1. J. Boháčová (KL sport Děčín).

Starší žáci 13-14 let: 1. V. Kunc, 2. A. Kopecká, 3. J. Slavíková (všichni MS AUTO).

Děti do 12 let: 1. D. Nováček, 2. M. Holec, 3. M. Baláž, 4. L. Valešová (všichni MS AUTO), 5. J. Kunc.

3.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.