Na startu několika kategorií nechyběli ani zástupci českolipské silniční školy. Zvláště pro mladé závodníky byl okruh dokonalou prověrkou jejich rychlostních, technických i taktických dovedností. Učit se filigránskou techniku jízdy mohli např. od mistra světa v omniu Aloise Kaňkovského, profesionála Kadlece, či letos v skvělé formě jezdícího Hochmana – všichni z pražské Dukly.

Vítězství si na své konto připsala mladá hvězdička Kateřina Růžičková, která suverénně ovládla společnou kategorii dívek a mladších žáků. Ve spojené kategorii mužů nad 40 let a juniorů nebyla nouze o dramatické okamžiky. Zatímco junior Radek Laci od startu neměl šanci probojovat se dopředu, dvojice čtyřicátníků Petr Lukáš a Josef Semerád měla v plánu své taktiky pokus o atakování čela pelotonu.

Po rychlém startu se zástupci MS AUTO pohybovali zhruba kolem desáté pozice. Jejich snahu o dostižení čela narušil pád jednoho ze soupeřů v prudké ostré zatáčce, který dal šanci čtyřem uprchlíkům poodskočit. Přes veškerou snahu Lukáše a Semeráda, kteří se jako jediní točili na špici sedmičlenné skupinky pronásledovatelů, se čelo dorazit nepodařilo. Přesto z toho rezultovalo čtvrté, resp. páté místo v kategorii nad 40 let.

Mezi elitními muži se na start postavila i dvojice Jan Matoušek a Milan Troiak. Zatímco Troiak měl za úkol spíše sbírat zkušenosti, od Matouška se čekalo dobré umístění.

Závod byl rozjet ve zdrcujícím tempu, vedoucí skupina dorazila poslední závodníky o celé jedno kolo již po odjetí asi pěti kilometrových okruhů. Troiak byl dojet a odvolán po šesti kolech, ale Matoušek zabojoval a držel se v popředí a navíc se dokázal prosadit i v bodovaném sprintu. Nakonec ve své kategorii vybojoval krásné druhé místo.

Závodníci MS AUTO si zatím vedou v seriálu Severočeské amatérské ligy zdatně a v soutěži týmů budou opět promlouvat do pořadí v první trojici. Dalším závodem seriálu budou okruhy kolem Nechranické přehrady, někteří se však ještě představí na tradiční časovce dvojic v Kněžmostě.