Mistrovství se konalo na tradičním okruhu v Židovicích u Roudnice n. L. Nejprve na účastníky závodů čekala časovka. Pro stříbrnou medaili v rámci Libereckého kraje si dojel v kategorii starších žáků Jan Piskáček. Méně už se dařilo v početné konkurenci juniorům. Mezi muži měl klub MS AUTO tři želízka v ohni. Nejrychlejší z trojice jezdců Harbut, Semerád a Marek byl na třetím místě Dalibor Harbut, na kterého Josef Semerád ztratil na čtvrtém místě 19 vteřin. Tomáš Marek skončil pátý.
Druhý den byl na pořadu hromadný závod, jehož průběh poznamenala nepřízeň počasí a neustávající déšť. Cyklisté a cyklistky jsou však odolní sportovci, a tak jako první vyrazili na trať žáci. I přes defekt a výměnu předního kola dokončil Jan Piskáček svůj závod na třetím místě stal se tak nejúspěšnějším českolipským cyklistou celého víkendu. Svoji trať absolvovala i jediná kadetka na startu Diana Jirsová, která pro své první místo musela v těžkých podmínkách ujet třicet kilometrů. Opět se o poznání méně prosadili junioři, kteří přijeli v závěru startovního pole. Dramatický byl závod elitních mužů na 100 km. V prvním kole byly v úniku vidět dresy klubu MS AUTO zásluhou Josefa Semeráda a Miroslava Hanuse. Ve druhém kole se hlavní skupina sjela a nastala taktická fáze, kdy štěstí zkoušelo v nástupech několik favoritů. To už v hlavní skupině nebyl Hanus, který má tréninkové manko. Zbylí tři českolipáci v sestavě Semerád, Harbut a Marek si hlídali své pozice a sjížděli nástupy. Chléb se lámal v pátém kole, kdy ve stoupání nastoupil horký favorit Netík a roztáhl vedoucí skupinu, na protilehlé větrné rovince pak Semerád dovezl za svými zády zpět Tomáše Marka, což se ukázalo jako důležitý moment pro pozdější průběh závodu. Marek svoji krizi překonal a ve skupině se pak udržel, zatímco Semerád po tvrdé práci počkal na Harbuta, který v kopci odpadl. Ve dvojici pak pokračovali ve zbývající části závodu. Marek pak svoji pozici ozdobil konečným třetím místem a dosáhl tak jednoho z nejlepších výsledků ve své dosavadní kariéře.
Ve stejný čas se dařilo na jiných místech druhé části týmu MS AUTO. Talentovaný kadet Matěj Volf si připsal další vítězství v závodech MTB a v časovce do vrchu Lesná se prosadil druhým místem Petr Lukáš, který se tímto skvělým výkonem dostal do vedení své kategorie v rámci Severočeské amatérské ligy.


Umístění cyklistů MS AUTO:
Časovka, starší žáci:
2. J. Piskáček. Junioři: 9. J. Peluňka, 10. D. Leština. Muži: 3. D. Harbut, 4. J. Semerád, 5. T. Marek.
Hromadný závod, starší žáci: 3. J. Piskáček. Kadetky: 1. D. Jirsová. Junioři: 8. J. Peluňka, 9. R. Laci, 10. D. Leština. Muži: 3. T. Marek, 4. D. Harbut, 5. J. Semerád, 6. M. Hanus.