Poslední závodní akcí cyklistů silničářů na Českolipsku byl 19. ročník hromadného závodu Babylon.
Na startu se sešlo na šedesát jezdců všech věkových kategorií. Předkrmem před hlavním závodem byl vložený závod dětí a žáků. Nejrychlejší zde bylo duo mladých nadějí z klubu M+S Minařík Jan Piskáček a Diana Jirsová.
Brzy po startu hlavního závodu se rozjelo pekelné tempo a na čele se před Zákupy zformovala asi třicetičlenná vedoucí skupina. Aktivně si počínal především Jakub Svoboda, Jiří Říha a David Jeřábek. Jejich pokusy o únik byly ale záhy zlikvidovány.
Vedoucí skupina poněkud prořídla po krátkém stoupání ze Srní na Provodín, které se jelo sprinterským tempem. Rozhodující okamžik přišel na křižovatce v Jestřebí, kde díky mocnému nástupu poodjela pětice největších favoritů – Jiří Říha (M+S Minařík), Jakub Svoboda (Kolokrám.cz), Jan Valeš (Bohemie Nový Bor), David Jeřábek a Ivo Netík (oba EMS ELTECH Děčín). Těchto pět jezdců si dobrou spoluprací vybudovalo rozhodující náskok a v závěrečném stoupání na Bořetín měl nakonec nejvíce sil děčínský D. Jeřábek, který těsně porazil Jakuba Svobodu.
Letošní ročník Babylonu byl výrazně rychlejší než loňský a na prvních místech se objevila jména jezdců známá z Českého poháru. Sportovní hodnota závodu tím byla jenom zvýšena.

Výsledky:
Kat. do 29 let: 1. D. Jeřábek (EMS Eltech Děčín), 2. M. Živný (Stevens bike), 3. J. Novota, 7. T. Marek (oba M+S Minařík),
Kat. do 39 let: 1. J. Svoboda (Kolokrám.cz), 2, I. Netík (EMS Eltech Děčín), 3. J. Říha, 6. D. Nejedlý, 7. J. Semerád (všichni M+S Minařík).
Kat. do 49 let: 1. R. Ščučka (Delphin sub Č. Lípa), 2. V. Holub (Sport Paudera Doksy), 3. J. Fabry (Cykloklub Varnsdorf).
Kat. do 59 let: 1. R. Selle, 2. M. Tuček (oba SKP Č. Lípa), 3. M. Hanus (M+S Minařík).
Kat. nad 60 let: 1. J. Procházka (CK Kvapil), 2. V. Ehrlich (Tlačpára).
Kat. junioři: 1. D. Leština (M+S Minařík), 2. M. Zahálka (BTT Libochovice), 3. J. Peluňka (M+S Minařík).
Kat. ženy: 1. I. Bezděková (SKP Č. Lípa), 2. I. Prošková (KCR Roudnice n.L.), 3. J. Vašáková (SKP Č. Lípa).
Horská kola: 1. J. Švorc (Kolokrám.cz), 2. V. Zemler (Kiwi Varnsdorf), 3. M. Vohnout (Cykloklub Varnsdorf).
Žáci do 8 let: 1. D. Nováček, 2. M. Vlasáková (oba SKP Č. Lípa), 3. V. Houšková (M+S Minařík).
Žáci do 12 let: 1. M. Vild (SAC Bělá p. B.), 2. P. Nováček, 3. J. Vlasák (oba SKP Č. Lípa)
Žáci do 14 let: 1. J. Piskáček, 2. D. Jirsová (oba M+S Minařík).

Další zprávy z regionu najdete zde