VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Česká Lípa Celkem 107 cyklistů - silničářů na startu hlavní trati a další účastníci v dětských a mládežnických kategoriích. To je bilance Časovky jednotlivců v České Lípě, kterou pořádal Sportovní klub MS AUTO.

22.9.2017
SDÍLEJ:

Jiří Šorm.Foto: Alena Pekárková

Počasí ukázalo během závodu vlídnou tvář a závod se odjel na suché trati. Podmínky, až na chladnější počasí, byly ideální.

Většina trasy byla pokryta zcela novým asfaltem a jelo se za bezvětří. To vše dávalo tušit, že při kvalitě startovního pole budou očekávány velmi rychlé časy.

Předehrou k hlavnímu závodu bylo zápolení v dětských kategoriích na tratích, úměrných věku mladých cyklistů. Závod nejmladších dětí do 7 let jasně ovládl Oliver Lord z týmu Superior Cyklofit.

Kategorii dětí do 10 let pak na 1,5 km dlouhé trati vyhrál závodník Tobiáš Vondra z týmu MS AUTO. Ze stejného družstva pak vzešel i vítěz kategorie mladších žáků, Mikuláš Kmoch, který nejen musel odrazit útok výborně jedoucí Kláry Cebulové, ale ihned po závodě se bleskově přesunul na start Běhu Českou Lípou, kde úspěšně hájil jméno své školy.

ZVUČNÁ JMÉNA NA TRATI

Trasa hlavního závodu měřila 18,5 km a vedla ze Staré Lípy do Zákup, přes Božíkov na Srní a cíl byl na Ramši, před nájezdem na hlavní silnici.

Startovní listina byla naplněna zvučnými jmény, přijeli i závodníci Severočeské amatérské ligy, na startu nechyběla ani hendikepovaná cyklistka Lada Ekrtová se svou speciální tříkolkou.

Závod nakonec nejlépe vyšel jezdci profesionální královéhradecké stáje Elkov Author, Jiřímu Šormovi, který se jako jediný dostal časem pod 24 minut a jeho rychlostní průměr byl úctyhodných 46,5 km/h.

PRVENSTVÍ TÝMU MS AUTO

Z týmů se nejvíce dařilo domácím závodníkům Sportovního klubu MS AUTO, kteří vybojovali vítězství hned v několika kategoriích.

K vrcholům závodu patřil zejména prestižní souboj v nejnabitější kategorii mužů do 49 let, kde šlo o důležité body do hodnocení Českolipského silničního poháru.

V bitvě skvělých jezdců této kategorie zvítězil Jakub Svoboda (CK Kolokrám), těsně před Jamesem Walshem (AC Sparta Praha), Martinem Šléglem (LAWI Granfondo) a Rudolfem Reicheltem (MS AUTO).

Rozestupy mezi těmito závodníky byly jen velmi těsné.


Výsledky Časovky jednotlivců v České Lípě:

Muži do 29 let: 1. J. Šorm (ELKOV Author), 2. J. Hradecký (Isaac sport races), 3. J. Svoboda, 7. H. Čepička (oba MS AUTO).

Muži do 39 let: 1. T. Malík (SSC Ž. Brod), 2. O. Švanda (Cyklopoint Jičín), 3. J. Baier (Velosport Domažlice), 5. P. Veselý (MS AUTO).

Muži do 49 let: 1. J. Svoboda (CK Kolokrám), 2. J. Walsh (AC Sparta Praha), 3. M. Šlégl (LAWI Granfondo), 4. R. Reichelt, 7. J. Semerád, 8. P. Nováček (všichni MS AUTO).

Muži do 59 let: 1. V. Novák (MS AUTO), 2. M. Bílek (CSK Markus), 3. R. Seidl (SL ČR).

Muži nad 60 let: 1. F. Charvát (KC Kooperativa), 2. M. Hanus (MS AUTO), 3. P. Blažek (KC Kooperativa).

Junioři: 1. K. Wünsche (Jiříkov), 2. M. Podroužek (Activ sport tour), 3. P. Medřický (MS AUTO).

Ženy: 1. J. Dubnová (KCL Kooperativa), 2. J. Mojžíšová (Podbořany).

Kadeti: 1. A. Janda (MS AUTO).

Dívky: 1. P. Petrásková (Activ sport tour), 2. E. Boušková (Magic veterans).

Starší žáci: 1. M. Lamač (MS AUTO), 2. H. Runtová (TJ Stadion Louny), 3. M. Semerád (MS AUTO).

Hendikepovaní: 1. L. Ekrtová (Eleven Mercedes Mitas).

Ml. žáci: 1. M. Kmoch (MS AUTO), 2. K. Cebulová (Superior Cyklofit), 3. M. Makovcová (MS AUTO).

Děti do 10 let: 1. T. Vondra (MS AUTO), 2. V. Šelmeci (Herby servis), 3. T. Kudrna (Superior Cyklofit).

Děti do 7 let: 1. O. Lord (Superior Cyklofit), 2. R. Synek (Herby servis), 3. M. Kudrna (Superior Cyklofit).

SAL muži do 29 let: 1. J. Beránek (ELA Litvínov), 2. M. Chalupný, 3. M. Knížek (oba Velosport Bílina).

SAL muži do 39 let: 1. P. Šíp (SKP Most), 2. J. Dvořák (Hnízdil Factory team), 3. L. Raufstein (Sport Isaac races).

SAL muži do 49 let: 1. R. Krupka (SKP Most), 2. M. Student (Isaac sport races), 3. D. Karvay (Velosport Bílina).

SAL muži do 59 let: 1. M. Stránský (TJ Slavia K. Vary), 2. M. Hrbek, 3. L. Šajner (oba CK Floratex Chomutov).

SAL muži nad 60 let: 1. V. Kopta (TJ DNT Most), 2. O. Huja (Sweep sport), 3. J. Marek (CK Kolokrám).

Autor: Josef Semerád

Autor: Radek Valenta

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 117 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 117 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce, -obsluha a základní preventivní údržba a oprava manipulační techniky a užitkových vozidel výroby, -udržování manipulační techniky, užitkových vozidel výroby a pracovních (manipulačních a skladových) prostor v řádném technickém stavu a vedení záznamů o jejich provozu, -vedení řádné a včasné evidence a dokumentace směnových výsledků, -odpovědnost za svěřený materiál, nářadí a osobní ochranné pracovní pomůcky, -dodržování bezpečnosti práce, požárních předpisů a prevenci vzniku úrazů a neshod v rámci BOZP, PO a nakládání s odpady, -dodržování norem, bezpečnostních a jiných provozních a legislativních předpisů, postupů a pokynů, -dodržování kvality výstupů dle stanovených norem/vzorků, -hlášení poruch, závad, nedostatků, připomínek přímému nadřízenému, -ostatní činnosti dle pokynů nadřízeného, Požadujeme, -SOU, -praxe: min. 1 rok , -ŘP skupiny B, oprávnění VZV, -ŘP skupiny C, D, E, T výhodou, -pozornost, pečlivost, odpovědnost, Nabízíme, -v první fázi pracovní poměr na dobu určitou, -dvousměnný, týdenní pracovní doba 37,5 hodiny, -základní mzda + měsíční prémie, -finanční benefity, -obědy zdarma/příspěvek na stravování, -2 dny indispozičního volna, -možnost podílet se na rozvoji oddělení/firmy, -osobní růst a pravidelné vzdělávání, -příspěvek na dopravu, V případě, že Vás naše nabídka zaujala, zašlete strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem na emailovou adresu kariera@praktiksystem.cz. Vaše žádosti o pracovní pozici vyhodnotíme a do 14 dnů Vás budeme informovat o stavu výběrového řízení.. Pracoviště: Praktik system s.r.o. - 001, Pod Vinicí, č.p. 81, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: kariera@praktiksystem.cz, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 000 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel/ka předmětů Anglický jazyk a literatura. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborné požadavky:, 1. Vysokoškolské vzdělání, odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb., 2. V případě zájemců – cizinců – je vyžadována znalost českého jazyka. Požadavek je třeba doložit v souladu s Vyhláškou č. 433/2013 Sb., o prokazování znalosti českého jazyka a českých reálií pro účely udělování státního občanství České republiky., Další požadavky:, 1. Trestní bezúhonnost., 2. Zdravotní způsobilost vykonávat danou pracovní pozici., 3. Certifikát hodnotitele ústních maturitních zkoušek ANJ výhodou. Případně ochota vykonat zkoušky hodnotitele v co nejkratší možné době., 4. Schopnost týmové práce, komunikační dovednosti., Nabízíme, 1. Platové ohodnocení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů (12. platová třída). Platový stupeň podle započitatelné praxe (příloha - stupnice platových tarifů)., 2. Osobní příplatek podle schopností a vnitřních předpisů SOŠ a SOU., 3. Příspěvek na stravování ve smluvní školní jídelně ZŠ Špičák., 4. 8 týdnů dovolené., 5. Po odpracování jednoho roku další finanční výhody z FKSP (např. příspěvek na rekreaci 5000 Kč ročně)., Nástup: 28. 8. 2018, Doba určitá: 12 měsíců s možností prodloužení na dobu neurčitou od 29. 8. 2019, Zájemci mohou posílat své přihlášky včetně životopisu na e-mailovou adresu: sekretariat@skolalipa.cz, Poučení:, Zasláním přihlášky dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů dle § 5 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění, a jejich uchování v personální databázi této společnosti za účelem vyhledání vhodného zaměstnání pro Vaši osobu. Tento souhlas platí po dobu 1 roku od odeslání přihlášky.. Pracoviště: Střední odborná škola a střední odborné učiliště, česká lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace, 28. října, č.p. 2707, 470 06 Česká Lípa 6. Informace: sekretariat@skolalipa.cz, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 16 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář/ka ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, flexibilitu, umění vystupovat, praxe v oboru. Výroba nábytku z masivu, schodiště, špaletových oken, EUROOKEN. ŘP sk. B, Vhodné pro absolventy., Místo výkonu práce: Jana Roháče 59, Dubá.. Pracoviště: Jaroslav baláček-003, Jana Roháče, č.p. 59, 471 41 Dubá. Informace: Jaroslav Baláček, +420 731 527 302.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 400 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař - pizzař. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Tř. T. G. Masaryka 54 (Pizzeria Mamma Mia), Nabízíme: možnost zaučení, pracovní poměr nebo dohodu o provedení práce. Vhodné i pro absolventy. Vhodné i pro cizince., Nutný je zájem o obor., Kontakt možný telefonický, e-mailem nebo se osobně dostavit na provozovnu (mezi 11 a 22 hodinou).. Pracoviště: Martin posselt - 001, Tř. T. G. Masaryka, č.p. 54, 473 01 Nový Bor. Informace: Martin Posselt, +420 602 886 270(od8:00do17:00).


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Muže, který je pravděpodobně z Ústecka, hledají policisté z České Lípy jako důležitého svědka.

Policisté žádají svědka o pomoc. Jde patrně o muže z Ústecka

Podle současného plánu Ředitelství silnic a dálnic a příslibu vlády by se mohlo s dokončením obchvatu začít za dva roky.
5

Obchvat nevyvolává jen nadšení

Výsledkový servis: Ve fotbalovém poháru postupují Doksy, Stráž i Cvikov

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Generálky na jarní část sezony sehráli fotbalisté Dubice i Jestřebí.

Boj proti prasatům: posekaný rákos a nové kontejnery na bioodpad

Česká Lípa - Rákos na Holém vrchu v České Lípě, který skýtal útočiště pro divoká prasata, je posekaný.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Už ve středu vychází první číslo našeho Týdeníku Českolipsko

Českolipsko – A na co se můžete těšit? Prvních čtrnáct stran budou čistě okresní zprávy. Od zajímavého tématu přes dvoustránkový rozhovor až po fotostranu z nejzajímavější akce týdne. Nebude chybět ani přehledný servis, krimi zprávy,  stránka složená z příspěvků od Vás, našich čtenářů a čtyři strany okresního sportu. 

Sever Čech v noci opět sevřely mrazy. Má se postupně oteplovat

Severní Čechy - Česká republika má za sebou další mrazivou noc, přestože po ní následuje první jarní den, padly teplotní rekordy na 23 ze 147 stanic, které měří aspoň 30 let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT