Výborná konkurence a početné startovní pole se sešlo na letošním ročníku oblíbené cyklistické časovky do vrchu s názvem Pahorek 2007.
Na závodníky čekala více než šestikilometrová trať z Horní Libchavy přes Slunečnou. Akci přálo počasí, za ideální teploty a slunečného dopoledne jako první vyrazili na zkrácenou trať žáci, kteří startovali hromadně. Závod vyšel nejlépe Michalu Vildovi z klubu SAC Bělá pod Bezdězem, který s přehledem porazil svých šest soupeřů.
Pořadatelé z klubu M+S Minařík vypsali zajímavé finanční prémie za nejrychlejší čas dne a případné překonání dosavadního traťového rekordu, který držel časem 15 minut a 21 vteřin Jakub Svoboda z roku 2003. Otázkou bylo, zda se v šedesátičlenném startovním poli najde někdo, kdo hozenou rukavici zvedne. Postupně bylo k vidění mnoho skvělých výkonů, které korunoval zkušený Robert Novotný (Top Ten Factor Teplice) famózním časem 14 minut a 42 vteřin a stal se tak novým rekordmanem tratě. Pozornosti by také neměl uniknout výtečný čas vítězného juniora Jana Matouška z pořádajícího oddílu, nebo pozoruhodné více než sedmiminutové zlepšení vlastního loňského času třetí ženy v pořadí, Jany Vašákové.
Výsledky: Kat A : 1. D. Jeřábek (EMS Eltech Děčín), 2. V. Pelant (ACC Mladá Boleslav).
Kat B: 1. J. Valeš (Bohemie Nový Bor), 2. M. Šlégl (Kerda Liberec).
Kat C: 1. V. Paudera (Sport Paudera), 2. R. Ščučka (Delphin sub).
Kat D: 1. J. Kasal (KC Kooperativa Liberec), 2. M. Tuček (SKP Česká Lípa).
Kat E: 1. J. Matoušek (M+S Minařík), 2. P. Moštěk (Arnie shop).
Kat. F: 1. K. Loubková (TT Cyklorenova Cvikov)
Kat. G: 1. D. Svobodová (Hmyzáci), 2. I. Bezděková (SKP Česká Lípa). Kat. I : 1. J. Malý (AC Česká Lípa), 2. R. Kamenský (Jizerské pekárny).
Kat. H: 1. M. Vild (SAC Bělá p. Bezd.), 2. D. Kubík (Varnsdorf).
Kat. ELITE: 1. R. Novotný (Top Ten Factor Teplice), 2. J. Říha (M+S Minařík),
Kat. junioři licence: 1. J. Peluňka, 2. D. Leština, 3. H. Čepička (všichni M+S Minařík)
Kat. kadeti licence: 1. M. Volf (M+S Minařík)
Kat. st. žákyně licence 1. D. Jirsová (M+S Minařík).

 

Další zprávy z regionu najdete zde