Na start v německém sportovním středisku nedaleko známého Garmisch – Partenkirchenu se postavili také Jakub Svoboda a Libor Janoušek (na snímku) z Kamenického Šenova startující v barvách týmu Kolokrám .cz
Přestože během první etapy hustě pršelo a bylo nepříznivé počasí, dvojice Svoboda, Janoušek se nenechala zaskočit a vsadila do hry všechny své dlouholeté zkušenosti.

Výsledek v cíli byl úžasný: se ztrátou pouhých 25 sekund na vítěze to znamenalo pro tým Kolokrám.cz celkové šesté místo průběžného pořadí.
Důvod k oslavě byl obrovský, ale chleba se samozřejmě začne lámat až v kopcích , které čekaly na závodníky už druhý den . Velice těžká etapa vedoucí přes legendární pasy Timmelsjoch (2509) a Jaufenpass (2904) zavedla závodníky na území Itálie. Alpy ukázaly svou drsnější tvář; rtuť teploměru se vyšplhala na pouhých 12 stupňů a při průjezdu prvním průsmykem ještě klesla na pouhých 6 stupňů. Po celou dobu závodu opět provázel závodníky vytrvalý déšť a mlha.

Na Timmelsjchu zazářil Jakub Svoboda, který se zde mezi sněhovými bariérami objevil na 4. pozici po 21 kilometrů dlouhé sólo jízdě na čele pelotonu. S Liborem Janouškem se zde sjeli a pokračovali s odstupem jedné až dvou minut na první závodníky. Po nebezpečném 30kilometrovém sjezdu se najíždělo znovu do více než 2000 metrů nad mořem. Znovu se projevily kvality obou jezdců a výsledné 7. místo znamenalo opakovaný úspěch.
Třetí etapa s celkovou délkou 91 km by se mohla zdát sice papírově lehčí, avšak na jezdce čekalo převýšení 2909 metrů. Po nesmírně dlouhém stoupání v délce 33,33 kilometru následoval extrémní sjezd neskutečně klikatými a úzkými uličkami ve stopách Gira Italia. Odměna čekala v cílovém městě St. Vigil v podobě jednak trochu lepšího počasí, ale především úspěchu. Tým Kolokrám.cz je průběžně na 7. místě v kategorii a momentálně celkově na místě devátém.

Do konce závodu zbývají ještě tři těžké etapy a dvojice Jakub Svoboda a Libor Janoušek má před sebou v tuto chvíli ještě zhruba 345 km. Jak úspěšné budou, ukážou další dny. Oba závodníci mají skvělou formu, a tak doufejme, že ta jim vydrží po celou dobu závodu. Ale už v tuto chvíli se dá říci, že je to pro tým Kolokrám.cz obrovský úspěch.