Milovníci vysokých rychlostí bojovali ve Vědomicích na trati legendární časovky tříčlenných družstev Giro de Zavadilka. Klub sestavil dvě družstva, první tvořili Petr Lukáš, Josef Semerád a Petr Nováček, který tým posílil v rámci hostování. Ve druhém týmu se představili junioři Jan Peluňka a David Leština, doplněni o zkušeného Miroslava Hanuse.

V nabité konkurenci 86 družstev, mezi kterými byli i zahraniční účastníci z Belgie a Německa, se českolipští cyklisté hodně zviditelnili. Trojice Lukáš, Semerád a Nováček jela od počátku trati vysoké rovnoměrné tempo, přes nepříznivý silný vítr. Vzorným střídáním a technikou jízdy na bočním větru se podařilo vyvarovat krizí a výsledkem bylo medailové druhé místo v kategorii součtu věku nad 120 let a skvělé sedmé místo celkově. Dosažený rychlostní průměr činí dle výsledků 42,2 km/h. Druhé družstvo ve složení Peluňka, Leština a Hanus bylo v cíli klasifikováno na 22. místě celkově.

V historii českolipského klubu se zatím v rámci tohoto slavného závodu s dlouhou tradicí nikomu nepodařilo vystoupat na stupně vítězů, letošní rok to změnil.
Druhá část týmu zvolila za závodní prostředek horské kolo a zúčastnila se závodu MTB Fofr cup v Prysku. Zde se nejvíce dařilo mladému Matěji Volfovi, který za sebou nechal spoustu silných jezdců a po právu obsadil skvělé druhé místo. V kategorii mužů pronikl mezi elitu desátým místem Dalibor Harbut a na 19. místě dojel Martin Svoboda. Smůlu měl Pavel Chotěnovský, který závod nedokončil.

Nejbližšími dalšími závody budou těžký hromadný závod Most – Brandov, který závodníky opět zavede do předlouhých stoupání Krušných hor a za dva týdny pak Mistrovství ČR amatérských cyklistů v Bělči, kde by se mělo představit šest cyklistů českolipského klubu.